نماینده مردم اصفهان:

سیر ازدواج ها بعد از 15 سال صعودی شده است

اقتصاد ایران: نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: بعد از 15 سال در نتیجه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، سیر ازدواج‌ها صعودی شده و نرخ باروری نیز پس از 5 سال، رشد داشته و توانستیم در سال اول نتایج اجرای این قانون را مشاهده کنیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، امیرحسین بانکی پورفرد در جلسه علنی امروز سه‌شنبه، 22آذر ماه مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش مشترک کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و بهداشت و درمان در مورد نحوه عملکرد دستگاه‌های مسئول در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: طبق قانون مصوب مجلس بودجه قانون مذکور باید توسط سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد و در ستاد ملی جمعیت تصویب شود تا تخصیص داده شود. خوشبختانه ستاد ملی جمعیت با ریاست رئیس جمهور تشکیل و بودجه در آن تصویب شد و تنها طبق این جدول بودجه قسمت‌های مختلف را تخصیص دهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شنیده می‌شود که بخشی از بودجه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در زمینه کارهای دیگری هزینه شده است، این تذکر را می‌دهم که طبق قانون، سازمان برنامه و بودجه حق دست زدن به این بودجه را نداشته است. جایی گفته شده است که 3 هزار میلیارد و جای دیگر گفته شده است 7 هزار میلیارد تومان از این بودجه صرف هزینه‌های دیگر شده است. مجلس در این خصوص باید به وظیفه نظارتی خود عمل کند.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور قصد دارد که در بودجه سال آینده بودجه قانون مذکور به صورت متمرکز به ستاد ملی جمعیت آورده نشود بلکه در هر دستگاه یک ردیف بودجه به این موضوع تخصیص داده شود. با توجه به این موضوع از سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درخواست دارم دقت کند تا این اعتبارات تماماً صرف اجرای قانون شود.

بانکی‌پور گفت: خوشبختانه بعد از 15 سال که سیر ازدواج نزولی بود بر اساس مصوبات مجلس و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای اولین بار سیر ازدواج‌ها صعودی شده و نرخ باروری نیز بعد از 5 سال روند رو به رشدی داشته است و توانستیم در سال اول نتایج اجرای قانون را مشاهده کنیم.

نماینده مردم در مجلس یازدهم عنوان کرد: با اینکه در وزارت بهداشت دست‌اندازهایی در مسیر اجرای قانون ایجاد می‌شد ولی وزیر یک تنه 15 جلسه قرارگاه را تشکیل داد در حالی که هیچ کدام از وزارتخانه‌ها نشستی تشکیل ندادند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ