معاون پارلمانی رئیس جمهور:

60 درصد زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات آماده است

اقتصاد ایران: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: شبکه ملی اطلاعات در این دولت با جدیت پیگیری می‌شود و حدود 60 درصد زیرساخت‌های آن آماده است، ضمن اینکه پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلفی نیز در حال راه‌اندازی است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، سیدمحمد حسینی معاون رئیس‌جمهور در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با موضوع دستاوردهای دولت سیزدهم، در پاسخ به سؤالات دانشجویان به تبیین و تشریح برنامه‌ها و اقدامات دولت در 15 ماه گذشته پرداخت. 

حسینی در جمع دانشجویان با اشاره به تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص اهمیت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان گفت: رهبر انقلاب دانشجویان این دانشگاه‌ها را افسران سپاه پیشرفت کشور توصیف کرده‌اند و این بسیار ارزشمند است. مهمترین ثروت و دارایی یک کشور، نیروی انسانی با استعداد آن است و با توجه به نیروی انسانی می‌توان ظرفیت‌ها و منابع مادی را در جهت رفاه و امنیت خاطر مردم بکار گرفت، لذا باید به موضوع تربیت و شکوفایی استعدادهای موجود در کشور اهتمام ویژه‌ای قائل شد و در این مسیر دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه شهید رجایی در خط مقدم قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: با پیشرفت روزافزون جهان در عرصه علم و فناوری و دسترسی جوانان و نوجوانان به شبکه‌های مجازی ضرورت دارد، دبیران آموزش و پرورش به طور مستمر سطح دانش خود را افزایش داده و به‌روز کنند تا بتوانند به سؤالات و حتی ابهاماتی که در ذهن دانش‌آموز و دانشجو ایجاد شده، پاسخ مناسب بدهند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: رهبر معظم انقلاب بر اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش تأکید دارند و امروز دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی باید در مقابل عده‌ای که قصد داشتند سند 2030 را در کشور ترویج کنند، تلاش مضاعفی برای بهبود شرایط در حوزه آموزش و تربیت نسل جوان انجام دهند.

حسینی با اشاره به اقدام دولت سیزدهم در اجرای نظام رتبه‌بندی بعد از وقفه و تعللی که دولت‌های گذشته در اجرای آن داشتند، اظهار کرد: در اجرای نظام رتبه‌بندی ضمن توجه به حقوق و مزایای فرهنگیان، ارتقای کیفیت آموزش در کشور مورد تأکید قرار گرفته است.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت و جایگاه نظام آموزش و پرورش در کشور خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در سال‌های اولیه پس از انقلاب و دوران دفاع مقدس از جایگاه رفیعی برخوردار بود و روحیه فداکاری، ایثار و غیرت و جوانمردی و دفاع از تمامیت ارضی و احترام به هویت ملی برجسته بود و 36 هزار شهید دانش‌آموز نشان می‌دهد که مدرسه در تربیت نقش مهمی دارد و انتظار می‌رود آینده‌سازان کشور که توسط شما تربیت خواهند شد از چنین روحیه‌ای برخوردار باشند. 

حسینی تأکید کرد: ضمن توجه به رشد علمی دانش‌آموزان و دانشجویان باید ارتقای بینش سیاسی آنان  نیز مورد توجه باشد تا به راحتی تحت تأثیر فضای کاذبی که دشمن ایجاد می‌کند قرار نگیرند و نسبت به سرنوشت و آینده کشور خود احساس مسئولیت و دغدغه‌مندی داشته باشند.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با اشاره به دشمنی آمریکا با ملت ایران، گفت: دشمنی رژیم آمریکا با ایرانیان مربوط به امروز و دیروز نیست و از 69 سال قبل با کودتای 28 مرداد و تلاش برای سیطره و تسلط بر حوزه‌های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی آغاز گردید و امروز نیز آمریکا در سند راهبردی 2022 در کنار تأکید بر مهار چین و روسیه بر موضوع ایران نیز اشاره کرده‌اند و اغتشاش و آشوب‌های اخیر را می‌توان در راستای تداوم دشمنی‌ها علیه ملت ایران معنی کرد.

حسینی افزود: در حوادث اخیر با صراحت از ناآرامی‌ها حمایت کرده و «جان بولتون» از مسلح شدن مخالفین خبر داد و در بیانیه روزهای اخیر نیز دعوت به مسلح شدن کرده‌اند تا به زعم خود درگیری خیابانی راه بیندازند، لذا نباید از کنار این مسائل ساده‌انگارانه عبور کرد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: برخی دولت‌های گذشته نگاه سرمایه‌داری و لیبرالی به عرصه مدیریتی داشتند و در 8 سال گذشته عملا امور مردم به حال خود رها شده بود، طبیعی است که مشکلات و مطالبات انباشته شده‌ای در بخش‌های مختلف از جمله مسکن و اشتغال شکل گیرد و چنانچه ساخت مسکن مزخرف نامیده نمی‌شد، امروز مردم و دولت در زمینه مسکن شرایط نسبتا بهتری داشتند.

حسینی گفت: جمهوری اسلامی ایران به مردم متکی است و مردمسالاری واقعی را در این سرزمین شاهد هستیم در حالیکه حتی در آمریکا هیچ فردی خارج از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات نمی‌تواند به سطوح بالای مدیریتی راه یابد برخی کشورهای مرتجع منطقه، کشور را ملک موروثی خود می‌دانند اما افتخار نظام اسلامی این است که افرادی مانند شهید رجایی و باهنر و هزاران روستازاده با استعداد توانستند به مراتب بالای مدیریتی برسند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خصوص موضوع فیلترینگ، اظهارکرد: در حالی که در دوره گذشته به رغم توصیه‌های فراوان، عزم و اراده‌ای برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات وجود نداشت، اما در این دولت با جدیت پیگیری می‌شود و حدود 60 درصد زیرساخت‌های آن آماده است، ضمن اینکه پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلفی نیز در حال راه‌اندازی است تا به نیازهای متنوع مخاطبان پاسخگو باشد.

حسینی تأکید کرد: در حوادث اخیر از طریق برخی شبکه‌های اجتماعی نحوه ایجاد ناامنی و اغتشاش آموزش داده می‌شد و امنیت مردم و جامعه با خطر مواجه بود، لذا همچنان که در فضای حقیقی اگر جاده‌ای ناامن باشد، آن را برای حفظ جان مردم مسدود می‌کنند، در فضای مجازی هم چنین شرایطی صدق می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: متأسفانه فضای مجازی در اختیار دشمنان قرار دارد و آن‌ها تصمیم می‌گیرند که مردم به چه موضوعاتی دسترسی داشته باشند و در این فضا حتی تصویر و نام سردار دل‌ها و حتی نام کودکی که خانواده‌اش را در حادثه تروریستی شاهچراغ از دست داده بود را ممنوع کرده‌اند.

حسینی در خصوص وعده رئیس‌جمهور برای ساخت 4 میلیون مسکن، اظهار‌کرد: مرحوم مهندس رستم قاسمی که اقدامات و فداکاری‌های فراوانی در دفاع از حقوق ملت ایران داشته و در مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان از نقش بی‌بدیلی برخوردار بود، مقدمات لازم برای ساخت مسکن را انجام داده و وزیر جدید با روحیه و نشاط بالاتری این مسیر را به سرانجام خواهد رساند ضمن اینکه وعده رئیس‌جمهور برای ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در طول چهار سال است و این بدان معنا نیست که در یک ماه یا یک سال اول حتما باید مثلا یک میلیون مسکن احداث شده باشد.

معاون رئیس‌جمهور درباره نحوه اعتراض و اقدام دولت برای تعیین شرایط اعتراض، گفت: در یک سال گذشته اعتراض و تجمعات صنفی مختلفی در مناطق مختلف کشور جریان داشته و دولت نیز نسبت به درخواست‌های تجمع‌کنندگان توجه داشته و حرف‌ها را شنیده و پیگیری می‌کرد، اما با این حال قرار است شرایط مناسبی برای طرح اعتراضات در نظر گرفته شود.

حسینی درباره اقدامات دولت برای رفع مشکل آب مردم سیستان و بلوچستان، گفت: دولت خود را موظف می‌داند با استفاده از روش‌های مختلف نسبت به رفع مشکل و گرفتاری مردم اقدام کند و در این خصوص دولت به دنبال انتقال آب دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان است. 

معاون رئیس‌جمهور درباره افزایش قیمت دلار در بازار اظهار کرد: در یک سال گذشته شاهد روند ثابتی در قیمت دلار بودیم اما در هفته‌های اخیر با اغتشاش و خبرسازی‌های دروغین زمینه را برای ایجاد نوسان و نگرانی خاطر در این زمینه فراهم کردند و اساسا یکی از دلایل اغتشاشات اخیر این است که کشور را از نظر اقتصادی دچار مشکل کرده و به این وسیله بر آتش ناآرامی‌ها بیفزایند اما دولت مصمم است با خدمت‌رسانی مضاعف و تلاش بی‌وقفه در جهت گره‌گشایی از مشکلات مردم، سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم را افزایش دهد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ