رئیس سازمان خصوصی سازی عنوان کرد:

واگذاری بلوک مدیریتی سرخابی ها در دیماه

اقتصاد ایران: رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: در ماه آتی مزایده‌های دیگری خواهیم داشت که موضوع واگذاری استقلال و پرسپولیس از همه آنها مهمتر بوده که بلوک مدیریتی این دو باشگاه در دی ماه انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،حسین قربانزاده در نشست خبری با رسانه‌ها که امروز عصر برگزار شد گفت: سازمان خصوصی سازی در ۴۴۰ روز توانست، ۶۰ بنگاه را آزاد سازی وثایق را انجام داده تا مالکیت خصوصی آنها به رسمیت شناخته شود. در این مدت بیش از ۳۰۰ شرکت به فهرست گروه‌های یک و دو اضافه شد، تکلیف صریح و روشن مهلت به دولت داشت که انجام شد.

وی ادامه داد: در ماه آتی مزایده‌های دیگری خواهیم داشت که موضوع واگذاری استقلال و پرسپولیس از همه آنها مهمتر بوده که بلوک مدیریتی این دو باشگاه در دی ماه انجام خواهد شد.

وی در همین رابطه به خبرنگار مهر گفت: هنوز مشخص نیست چه مقدار از این سهم مدیریتی واگذار شود که ممکن است ۱۷ درصد، ۳۴ درصد یا ۵۱ درصد باشد.

قربانزاده ادامه داد: موضوع واگذاری سهام خودروسازان در میان اقتصاددانان در دانشگاه شریف و علامه طباطبایی نیز مورد بررسی قرار گرفت، تا آخر سال قیمت گذاری دستوری محصولات ایران خودرو و سایپا حذف خواهد شد و خودرو در بورس عرضه خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: باید با واگذاری سهام تو دلی یا زنجیره‌ای عرضه سهام خودروسازان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: زمان عرضه دو شرکت زمانی است که مجمع این دو شرکت سهام تو دلی را عرضه کند.

قربانزاده خاطرنشان کرد: کارگروه سهام عدالت درباره سود تقسیمی موفق شد سود سهم را از ۲۹ هزار میلیارد تومان به ۶۰ هزار میلیارد تومان برساند.

وی ادامه داد: در مورد نمادهای شرکت سرمایه گذاری استانی نیز در چهار جلسه به صورت تخصصی بحث شد و مدل جدید حقوق مالکانه از شرکت‌های تعاونی تا سرمایه پذیر آغازی برای مجامع خواهد بود و با باز شدن نمادها می‌توان آن را در بازار سرمایه معامله کرد.

قربانزاده گفت :۲۲ خرداد سال جاری به دولت نامه زدیم تا موضوع جاماندگان سهام عدالت را تعیین تکلیف کند زیرا حدود ۳.۵ میلیون نفر جامانده سهام عدالت هستند و که حدود ۱۰ میلیون تومان برای هر فرد و در مجموع ۳۵ همت در نظر گرفته شده است؛ این ۳و نیم میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد و وزارت رفاه هستند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 309736 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 42032 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ