اکونیوز گزارش می دهد

برگزاری جلسه شورای مسکن گلپایگان

اقتصاد ایران: گلپایگان _ فرماندار گلپایگان از افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان و با نرخ سود ۵ درصد خبر داد

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، محمدرضا عسگریان در جلسه شورای مسکن شهرستان گلپایگان با بیان اینکه سیاست دولت سیزدهم اجرای خانه‌های ارزان قیمت از طریق اقدام ملی و طرح نهضت ملی مسکن است، اظهار کرد: با توجه به تقاضای مسکن در گلپایگان، یکی از الویت‌های فرمانداری شهرستان پیگیری در کمک به اجرای خانه‌های ارزان قیمت در این شهرستان از طریق اقدام ملی و طرح نهضت ملی مسکن است.وی گفت: سال‌ها است که در شهر گلپایگان طرح مجتمع انبوه سازی مسکن انجام نشده است؛ و همین موجب خلل پیش آمده در بازار مسکن شده است زیرا قیمت تابع عرضه و تقاضا است یعنی هر چه عرضه مسکن به بازار کمتر شود تقاضا بیشتر و افزایش قیمت به وجود می‌‎آید.
فرماندار گلپایگان گفت : تنها راهکاری که در مقابل افزایش قیمت مسکن داریم اینکه عرضه مسکن را به بازار داشته باشیم، در این راستا با توجه به پیگیری‌های مستمر اعضای کارگروه مسکن شهرستان گلپایگان، گلپایگان یکی از شهرستان‌های پیشتاز در اجرای طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن است؛ اما انتظار بیشتری داریم؛ در شهرستان گلپایگان زمین‌ها تخصیص داده شده؛ قرعه کشی‌ها انجام، و ثبت نام‌ها مشخص شده است؛ و معرفی به بانک و تشکیل پرونده صورت گرفته، و برخی با دریافت وام در حال ساخت مسکن هستند.

عسگریان با اشاره به دغدغه متقاضیان در اجرای خدمات زیربنایی از جمله آب و برق، افزود: اگر در هفته آینده خدمات زیربنایی نیز اجرایی شود سرعت کار بیشتر خواهد شد، زمین و وام در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و ساخت و ساخت اجرا می‌شود.
وی افزود: آماده سازی معابر اصلی از سوی راه و شهرسازی و و معابر فرعی را بنیاد مسکن دنبال کند تا شکل و شمایل بهتری در این مناطق ایجاد شود، و بستری برای جوانان در استقبال از این طرح باشد.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه اجرای پروژه فاضلاب در محل ساخت طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده است، افزود: از محل اعتبارات ملی به پروژه فاضلاب شهرستان اعتبار تخصیص داده شده است. وی از تخصیص تسهیلات بانکی به مالکان ساخت واحدهای مسکونی دارای پیشرفت ۶۰ تا ۸۰ درصد خبر داد و افزود: این افراد از سوی بنیاد مسکن و راه و شهرسازی به بانک مسکن معرفی می‌شوند تا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت، و نسبت به تکمیل واحدهای نیمه تمام خود اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه متقاضیان مسکن در شهرها و روستاهای شهرستان گلپایگان نباید به دلیل نداشتن زمین به شهر گلپایگان برای دریافت زمین مراجعه کنند، افزود: بر اساس مصوبه شورای مسکن متقاضیان مشخص؛ تا در روستاها و شهرهای محل سکونتشان زمین دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید تخصیص زمین برای ساخت واحدهای دو سه طبقه را دنبال کند تا راه و شهرسازی نیز آماده سازی زمین را در دستور کار قرار دهد و اقدام به ساخت منازل برای تحت پوشش‌های بنیاد شهید اجرایی شود؛ گفت: در راستای مسکن طلاب شهرستان، قرارداد واگذاری‌های زمین انجام شده؛ اما برای تحویل باید اقداماتی از سوی طلاب صورت گیرد.
وی با اشاره به اجرای پروژه دفع آب‌های سطحی در منطقه مسکن مهر و طرح نهضت ملی، گفت: پروژه دفع آب‌های سطحی در قسمت بالادست در وظیفه منابع طبیعی؛ و قسمت پایین دست در دستور کار شهرداری قرار گیرد. فرماندار گلپایگان از افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان و با نرخ سود ۵ درصد خبر داد و گفت: افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ساخت مسکن در روستاها سرعت می‌بخشد.

گزارش : مرضیه جابری

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ