«درگاه ملی مجوزها» تنها مرجع رسمی صدور مجوزهای کسب و کار است

اقتصاد ایران: خرم‌آباد- مدیرکل اقتصاد و دارایی لرستان، تاکید کرد: «درگاه ملی مجوزها» تنها مرجع رسمی صدور مجوزهای کسب و کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، الهام شاداب فر روز شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: درگاه ملی مجوزهای کشور به آدرس mojavez.ir تنها مرجع رسمی تعیین شرایط مجوزهای هر یک از کسب و کار موجود در کشور است.

وی با بیان اینکه هر یک از کسب و کارهای موجود در کشور، یک صفحه راهنمای مجوز در درگاه ملی مجوزها دارند، افزود: در آن، نام صادرکننده اصلی مجوز، شرایط، مدارک، زمان لازم و هزینه لازم برای دریافت آن ثبت شده و به صفحه متناظر در درگاه صادرکننده آن مجوز متصل است.

مدیر کل اقتصاد و دارایی لرستان، بیان کرد: در این سامانه متقاضیان هر مجوز، مدارک و شرایط لازم برای دریافت هر مجوز در درگاه ملی را می‌توانند مشاهده کنند و اگر واجد شرایط بودند با درخواست مجوز، احراز صلاحیت شده و به سایت صادرکننده مجوز، منتقل می‌شود.

شاداب فر، گفت: متقاضی پس از ورود به درگاه صادرکننده مجوز تا ۲۴ ساعت فرصت دارد فایل‌های همه مدارک لازم (مشخص شده در درگاه ملی) را بارگذاری کند.

وی، افزود: دستگاه‌های صادرکننده مجوز حداکثر ۱۰ روز فرصت دارند مدارک بارگذاری شده را ملاحظه و در صورت تکمیل آنها، فرایند اخذ استعلامات لازم و صدور مجوز را شروع کند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی لرستان، اظهار کرد: در صورت نقص مدارک، صادرکننده می‌تواند درخواست را رد کند، ولی موظف است دلیل رد درخواست متقاضی را به وی اطلاع دهد.

شادابفر با بیان اینکه هر متقاضی واجد شرایط باید در زمان تعیین شده در درگاه ملی، مجوزش را دریافت کند، گفت: صادرکننده مجوز به هیچ وجه حق ندارد، برای صدور مجوز، شرط دیگری که در درگاه ملی ذکر نشده از متقاضی مطالبه یا او را حضوری فرا بخواند.

وی با اشاره به اینکه برخی مجوزها، ثبت محور (اعلانی) هستند، بیان کرد: این مجوزها باید حداکثر طی سه روز پس از درخواست الکترونیک صادر شوند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی لرستان، تصریح کرد: بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، همه مجوزهای کسب و کار باید ثبت محور شوند، مگر آنکه هیئت مقررات‌زدایی و هیئت دولت، خلاف آن را تصویب و آنها را تأیید محور دانسته باشد.

شاداب فر، تاکید کرد: در رویکرد جدید صدور مجوزها، نظارت‌ها هم باید از حالت پیشینی به نظارت پسینی تغییر کنند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 309459 1,191.00 (0.38%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 42016 1 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ