۱۲ ایستگاه در وضعیت قرمز و نارنجی

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است

اقتصاد ایران: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز پنجم آذرماه براساس داده‌های ۱۳ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۲۶ نارنجی وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز شنبه پنجم آذر ماه براساس داده‌های دریافتی ۹ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و هشدار ثبت شد.

جمشید لقایی با بیان اینکه شاخص کیفی هوای چهار ایستگاه کاوه با ۱۵۱ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد، گفت: شاخص کیفی هفت ایستگاه در میدان انقلاب با ۱۲۸، ولدان (ورزشگاه میثاق) ۱۲۱، رهنان با ۱۱۲، کردآباد و باهنر با ۱۴۰، فرشادی با ۱۰۹ و فیض با ۱۰۳ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی با اشاره به اینکه شاخص هوای اصفهان در ایستگاه میرزا طاهر با عدد ۹۶ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد، افزود: با توجه به قرار گرفتن شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در وضعیت ناسالم و هشدار، به شهروندان به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان توصیه می‌شود از تردد غیر ضرور در شهر و فعالیت سنگین و طولانی در فضای باز خودداری کنند.

مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت ژ اصفهان خاطرنشان کرد: هم اینک ۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای شهرداری اصفهان فعال و در مدار است و اطلاعات آن به مرکز پایش و آزمایشگاه هوا اداره کل محیط‌زیست ارسال می‌شود.‌

هوای اصفهان آلوده است/ ۱۲ ایستگاه در وضعیت قرمز و نارنجی
شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش شهرداری اصفهان، پنجم آذر

به گزارش مهر، براساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص ۲۴ ساعته هوای این کلانشهر در ایستگاه احمدآباد با ۱۵۴ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در استانداری، پروین و رودکی به ترتیب با ۱۴۴، ۱۴۸ و ۱۰۱ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد. کماکان ۲ ایستگاه خرازی و جی قطع است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز برای امروز در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان غبارآلودی پیش بینی کرد.

شاخص امروز هوای سجزی با ۵۲ و شاهین شهر با ۸۸ وضعیت عادی و قابل قبول در این شهرها را نشان می‌دهد. ایستگاه پایش هوا در مبارکه، کاشان، خمینی‌شهر، زرین‌شهر و منطقه صنعتی دولت آباد نیز قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ