وزیر امور خارجه تاکید کرد:

لزوم توجه ویژه به استان های مرزی کشور

اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه بر لزوم توجه ویژه به استان‌های مرزی تأکید کرد و گفت: انتظار می‌رود استان‌های مرزی در بالاترین و قوی‌ترین سطح با استان خارجی همجوار خود ارتباط تجاری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،نشست روسای نمایندگی‌های وزارت امور خارجه در داخل کشور‌ به مدت دو روز و با هدف بررسی مسائل دفاتر نمایندگی، برنامه ریزی برای تقویت نقش استان‌ها در روابط خارجی کشور و در نظر گرفتن ظرفیت استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی در زمینه تجارت خارجی، در محل وزارت امور خارجه و با حضور معاونان وزیر امور خارجه و دیگر مدیران ارشد این وزارتخانه برگزار شد.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با حضور در این نشست ضمن تأکید بر اهمیت بالای فعالیت‌های نمایندگی‌های استانی در کمک به انجام وظایف وزارت امور خارجه در سراسر کشور، توصیه‌های لازم را ارائه کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطرنشان کرد: در جهت بهبود روابط خارجی باید از ظرفیت افراد با کفایت و نخبه در هر استان مانند شخصیت‌های علمی و دانشگاهی، روشنفکران، روزنامه نگاران، فعالان برجسته اقتصادی و تجاری استفاده و با تشکیل اتاق فکر برای آینده استان در ابعاد حوزه فعالیت‌های خارجی برنامه ریزی کرد.

امیرعبداللهیان همچنین بر لزوم توجه ویژه به استان‌های مرزی تأکید کرد و اظهار داشت: انتظار می‌رود استان‌های مرزی در بالاترین و قوی‌ترین سطح با استان خارجی همجوار خود ارتباط تجاری داشته باشند و باید در این زمینه به طور ویژه اقدام شود.

توجه ویژه به مناطق آزاد اقتصادی، لزوم ارتباط مؤثر با دیگر نهادها و سازمان‌های استان، توجه به نتیجه محور بودن طرح‌ها و برنامه‌ها و نظام‌مند بودن فرآیند اطلاع رسانی، معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های استان‌ها در سطح بین‌المللی از دیگر مواردی بود که وزیر خارجه به آن اشاره کرد.

رؤسای نمایندگی‌های استانی وزارت امور خارجه نیز در این نشست به بیان مسائل، مشکلات، فرصت‌ها و برنامه‌های خود از جمله فراهم کردن زیرساخت فعالیت در برخی استان‌ها و هماهنگی بین بخش‌های مختلف برای پیشبرد امور پرداختند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ