لقب ژنرال، برازنده امیرخان قلعه‌نویی است

اقتصاد ایران: امیر قلعه‌نویی قبل از آغاز فصل جدید لیگ برتر و پیش از رویارویی با تراکتور در هفته اول، صاحب ۹۹۹ امتیاز در این رقابت‌ها بود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، او می‌گوید خودش هم نمی‌دانسته بازی با تراکتور، بازی هزار امتیازی‌شدن او و خلق یک رکورد بزرگ در تاریخ لیگ برتر است. این ادعا می‌تواند واقعیت داشته باشد چون اغلب خبرگزاری‌ها و سایت‌های فوتبالی ایران هم از این اتفاق بی‌خبر بودند. این سایت مرجع متریکا بود که بعد از برتری ۲-۱ قلعه‌نویی در نخستین بازی فصل جدید، خبر رسیدن او به امتیاز ۱۰۰۲ را منتشر کرد تا بقیه رسانه‌ها نیز به این اتفاق بزرگ بپردازند.

از اهواز تا سیرجان

اولین امتیازات امیر قلعه‌نویی در فصل دوم لیگ برتر همراه با تیم استقلال اهواز به‌دست آمد؛ تیمی که حالا دیگر در فوتبال ایران حضور ندارد. قلعه‌نویی بعدها با استقلال تهران، مس کرمان، سپاهان، تراکتور، ذوب‌آهن و گل‌گهر نیز به ماجراجویی در لیگ برتر ادامه داد تا اینکه بعد از 20سال حضور مداوم در این رقابت‌ها نهایتا در نخستین روز لیگ بیست‌ودوم به هزارمین امتیازش رسید. او بیشترین امتیازاتش را با استقلال کسب کرده که 7فصل روی نیمکت این تیم حضور داشته است. بیشترین جام‌های امیر نیز با آبی‌پوشان به‌دست آمده است.

۴۳۱امتیاز اختلاف!

امیر قلعه‌نویی به‌عنوان نخستین سرمربی لیگ برتر که تعداد امتیازاتش را چهاررقمی کرده است، اختلاف زیادی با رقبای خودش دارد و ارزش کار او زمانی مشخص می‌شود که به نفرات دوم و سوم لیست مربیان نگاهی بیندازیم. دومین سرمربی امتیازآور لیگ برتر مجید جلالی است که 571امتیاز از این رقابت‌ها به‌دست آورده و سومین نفر هم علی دایی است که به 487امتیاز رسیده است. به این ترتیب اختلاف امیر و نفر دوم هم‌اکنون 431امتیاز است!

اکبر، حسین، پرویز و دیگران

امیر قلعه‌نویی در سال‌های اول حضور در لیگ برتر با مربیانی رقابت می‌‌کرد که خیلی از آنها الان دیگر در فوتبال حضور ندارند و تعدادی هم مثل محمود یاوری، ملادن فرانچیچ و زلاتکو کرانچار از دنیا رفته‌اند. در بین مربیان بی‌‌شماری که در لیگ برتر حضور داشته‌اند، قلعه‌نویی بیشترین امتیاز را از اکبر میثاقیان گرفته است. اکبر اوتی در تقابل‌هایش با ژنرال 30امتیاز به او تقدیم کرده و بعد از او حسین فرکی با 25امتیاز دومین نفر است. قلعه‌نویی 17امتیاز هم از پرویز مظلومی گرفته تا این سرمربی اسبق استقلال هم در رتبه سوم مربیانی باشد که بیشترین امتیاز را به امیر داده‌اند.

لقب ژنرال، برازنده امیرخان قلعه‌نویی

سایپا، حریف دلخواه امیر

اما تیم‌هایی که قلعه‌نویی بیشترین امتیاز را مقابل آنها گرفته است. تیم سایپا که 20دوره در لیگ برتر حضور داشت و حال دیگر دسته‌اولی شده، در صدر این لیست قرار دارد. قلعه‌نویی 66 امتیاز از سایپا گرفته که این عدد معادل 22پیروزی مقابل این تیم است و برای 20سال رقم بسیار خوبی است. ذوب‌آهن و پیکان هم به‌ترتیب 59 و 58 امتیاز به قلعه‌نویی تقدیم کرده‌اند. از این جمع، ذوب‌آهن خودش یکی از تیم‌های قلعه‌نویی در لیگ برتر بوده است.

۴۰درصد، سهم استقلال

از 1002امتیاز قلعه‌نویی در لیگ برتر 402امتیاز سهم استقلال است و این تیم با اختلاف زیاد در صدر تیم‌های امتیازآور ژنرال قرار دارد. دومین تیمی که قلعه‌نویی بیشترین امتیازاتش را آنجا به‌دست آورده، سپاهان (با 236امتیاز) است. تراکتور و گل‌گهر 2تیم دیگری هستند که قلعه‌نویی در آنها امتیازات بالایی گرفته و رکورددار امتیازگیری برای آن تیم‌ها هم هست.

حس می‌کنم تازه مربی شده‌ام

امیر قلعه‌نویی بعد از رسیدن به رکورد 1000 امتیاز می‌گوید: انگیزه هیچ وقت در من کشته نمی‌شود

لقب ژنرال، برازنده امیرخان قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی همچنان پرافتخارترین مربی در تاریخ لیگ برتر است؛ او روز شنبه با شکست دادن تیم سابقش تراکتور، به رکورد کسب 1000 امتیاز در لیگ برتر رسید تا تبدیل به نخستین مربی در فوتبال ایران شود که تعداد امتیازهایش در لیگ برتر چهاررقمی شده است. این اتفاق بهانه‌ای شد تا دقایقی با سرمربی باسابقه گل‌گهر صحبت کنیم و او به سؤالات پاسخ داد. گفت‌وگو با قلعه‌نویی را می‌خوانید.

   از بازی با تراکتور شروع کنیم که با نخستین برد شما در لیگ امسال همراه شد. بازی چطور بود؟

می‌دانید که همیشه بازی اول بسیار مهم و سخت است. برای همه تیم‌ها همینطور است. من به بچه‌ها گفته بودم که باید برای شروع 3امتیاز این بازی خانگی را بگیریم و خوشحالم که این اتفاق رخ داد. باید از زحمت و تلاش همه بازیکنان تشکر کنم و خوشحالم که همه آنها با انگیزه بالا در زمین مسابقه تلاش می‌کنند. ما می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم ولی اخباری گلر تراکتور چند موقعیت خوب را از تیم ما گرفت.

   بعد از بازی هم از تیم قربان بردیف تعریف کردید، آیا تراکتور از نظر شما قوی‌تر از فصل قبل شده است؟

هر مربی با قبول هدایت یک تیم نیاز به زمان دارد. بردیف مربی باتجربه‌ای است و نیاز به زمان دارد، او تغییرات مهمی را انجام داده و قطعا تراکتور با این مربی نتایج خوبی خواهد گرفت.

  در مصاحبه بعد از بازی گفتید که دیگر نمی‌خواهید در مورد داوری صحبت کنید. فکر می‌کنید این تصمیم شما پایدار بماند؟

من بارها در مورد داوری صحبت کرده‌ام و دیگر چیز جدیدی برای گفتن ندارم. خودتان شاهد هستید که در این چند سال چقدر از داوری ضرر کرده‌ام ولی چیزی تغییر نکرده است. من معتقدم VAR باید به فوتبال ما بیاید. در قطر یا امارات وقتی فوتبال می‌بینیم، انگار این بازی در کره خاکی نیست و در فضایی دیگر انجام می‌شود. خود من 35سال پیش در قطر بازی می‌کردم ولی انگار مربوط به 500سال پیش بوده، چون پیشرفت آنها بی‌نظیر بوده است. نمی‌دانم علتش چیست که شرایط اینگونه شده و چه حساب و کتابی داشته‌اند. باید VAR را به فوتبال‌مان بیاوریم و با آمدن VAR عدالت برقرار می‌شود. شما می‌بینید در بهترین لیگ‌های دنیا هم داوران مرتکب اشتباه می‌شوند ولی با VAR عدالت اجرا می‌شود.

 در مورد رسیدن به ۱۰۰۰ امتیاز صحبت کنید. حتما احساس بسیار خوبی نسبت به این موضوع دارید؟

من بعد از برد نمی‌دانستم که به این رکورد رسیده‌ام و بابت این موضوع از خدا ممنون هستم. این حاصل تلاش همکاران فعلی و قبلی‌ام بوده و باید از خانواده‌ام تشکر کنم، همینطور از بازیکنانی که شاگرد من بوده‌اند. برای موفقیت در هر کاری باید زحمت کشید و بدون تلاش نمی‌توان به موفقیت رسید.

 بعد از سال‌ها مربیگری خسته نشده‌اید؟

خیر، من در ابتدای هر فصل این احساس را دارم که تازه مربی شده‌ام و انگیزه هیچ وقت در من کشته نمی‌شود. من برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر تلاش می‌کنم و دوست دارم هر روز بیشتر یاد بگیرم، هیچ وقت هم نمی‌گویم که همه‌‌چیز را بلد هستم، هر چقدر هم یاد بگیرم باز هم کم است. من دوست ندارم بی‌انگیزه باشم و بازیکنان من هم باید این ویژگی را داشته باشند.

 تیم امسال گل‌گهر را چطور می‌بینید؟

ما سعی کردیم امسال تیم را جوان‌تر کنیم هر چند که تعدادی از بازیکنان‌مان را هم از دست دادیم. این مسائل طبیعی است و چند بازیکن جدید هم جذب کردیم. تمام هدف ما این است که فوتبال باکیفیتی انجام داده و نتایجی بگیریم که باعث خوشحالی مردم سیرجان شود.

 آیا قرار است محمد نادری هم به گل‌گهر اضافه شود؟

در این زمینه اگر اتفاق جدیدی رخ دهد باشگاه اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

 امسال می‌توانید در بین مدعیان قهرمانی باشید؟

شما ببینید که مدعیان امسال چه تفاوت‌هایی با ما دارند. جالب اینجاست که خیلی‌ها در مورد هزینه‌های ما صحبت می‌کردند و به گل‌گهر لقب پاری‌سن‌ژرمن دادند. همه‌‌چیز روشن است و می‌توانید شرایط دیگر مدعیان را ببینید، با این حال ما تلاش می‌کنیم تا در جمع بالانشین‌ها باشیم.

 در مورد جذب هافبک برزیلی چه صحبتی دارید؟

وسلی هر وقت آماده شود کیفیت او را خواهید دید. چون از یک قاره دیگر آمده است و کمی طول می‌کشد تا با شرایط اینجا وفق پیدا کند. او بازیکن خوبی است.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ