رشد ۱۰ برابری سودآوری شرکت بیمه تجارت نو

اقتصاد ایران: قائم مقام بیمه تجارت نو از افزایش ۱۰ برابری سود شرکت طی سه سال گذشته خبر داد و گفت: جزو اولین شرکتهایی هستیم که به خاطر تحول دیجیتال مورد تقدیر بیمه مرکزی قرار گرفته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، ابراهیم غلامی، قائم مقام بیمه تجارت نو با بیان اینکه جزو اولین شرکتهایی هستیم که به خاطر تحول دیجیتال مورد تقدیر بیمه مرکزی قرار گرفته‌ایم گفت: در زمینه توسعه استارت‌آپ‌ها و اپلیکشن‌های جدید فروش بیمه در هفته قبل تفاهم‌نامه‌ای در بیمه مرکزی امضا کردیم که محصولات بیمه عمر و زندگی در قالب اپلیکیشن خدمات زیادی به مردم ارائه می‌کند و این اپلیکیشن آبان ماه در تهران و بعد از آن در ارومیه رونمایی شد. در زمینه تحول دیجیتال هم از دانشگاه تهران گواهی سطح یک زبدگی دیجیتال دریافت کردیم.

قائم مقام بیمه تجارت‌نو گفت: پیش بینی می‌کنیم سود شرکت در سال 1400 از محل سرمایه‌گذاری در املاک  قابل توجه باشد و پرتفوی شرکت که در حال حاضر به 1350 میلیارد تومان رسیده، برای سال آینده 35 درصد افزایش داشته باشد و به 1800 میلیارد تومان برسد.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی مقایسه ای از عملکرد سه ساله شرکت در پایان سال 99  اظهار داشت:‌ طبق صورت‌های مالی حسابرسی شده که در کدال نیز منتشر شده، رقم حق بیمه صادره از 42 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 26 برابری به 1140 میلیارد تومان در پایان سال 99 رسیده و این رقم در حال حاضر به 1350 میلیارد تومان افزایش یافته است. 

وی افزود: طی این سه سال سهم بازار شرکت بیمه تجارت نو از 0.28 درصد با رشد پنج برابری به 1.4 درصد رسیده و سود فعالیت بیمه‌ای این شرکت نیز از 16.7 میلیارد تومان به مبلغ 174 میلیارد تومان افزایش یافته که رشد 10 برابری را نشان می دهد.

قائم مقام بیمه تجارت نو با بیان اینکه سرمایه گذاری ها در راستای حفظ منافع سهامداران و شرکت در بازار سرمایه و خرید املاک انجام شده است، گفت: در شروع کار تنها 10 شعبه استانی داشتیم که با خرید املاک جدید در حال حاضر این شرکت بیمه ای 35 شعبه مستقل دارد.
وی با بیان اینکه خرید املاک با رعایت آیین نامه 97 شورای عالی بیمه صورت گرفته افزود: اقدامات جدیدی برای توسعه بیمه زندگی انجام داده ایم تا سهم خود را افزایش دهیم و این فعالیت قبلا در قالب یک مدیریت صورت میپذیرفت که با توجه به اهمیت موضوع در این راستا سازمان بیمه زندگی را ایجاد کردیم، در 10 ماهه ابتدایی امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل 130 درصد از بودجه بیمه عمر و زندگی محقق شده است.
غلامی با تاکید بر اینکه در مورد تخلفات احتمالی با هیچ‌کسی مماشات نمی‌کنیم، در پاسخ به سوالی در خصوص علل تعلیق فعالیت یکی از اعضاء هیات مدیره شرکت از فعالیت گفت: منع فعالیت عضو سابق هیات مدیره بیمه تجارت نو ، با تصمیم بیمه مرکزی صورت گرفته است.
وی متذکر شد: بیمه تجارت‌نو نقشی در این امر نداشته و تعلیق فعالیت بیمه ای عضو پیشین هیات مدیره بیمه تجارت نو با تصمیم بیمه مرکزی و مصوبه شورای عالی بیمه صورت گرفته و این تصمیم نیز بنابر اذعان نهاد نظارتی در راستای شفافیت عملکرد مدیران کلیدی است.
وی افزود: ما چون یک شرکت فرابورسی هستیم، سازمان بورس، حسابرس رسمی و سهامداران عمده بر ما نظارت دارند؛ علاوه بر این خودمان حسابرسی داخلی انجام می‌دهیم.

قائم مقام بیمه تجارت نو در پایان در خصوص مسئولیت اجتماعی شرکت گفت: در سیل و  کرونا پیشگام بودیم و حدود 2.5 میلیارد تومان کمک به سیل و کرونا و آزادی زندانیان انجام شده است. حجم کمکهای مؤمنانه شرکت هم در سال گذشته یک میلیارد تومان و امسال یک و نیم میلیارد تومان بوده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ