آیا تهیه و خرید رپورتاژ آگهی دارای معایب خاصی است؟

اقتصاد ایران: در دنیای دیجیتال امروز، تبلیغات آنلاین و اینترنتی علاوه بر کاربرد بسیار آن‌ها، از محبوبیت زیادی نیز در بین فروشنده و مشتری برخودار هستند. چرا که به راحتی تنها با استفاده از یک گوشی همراه یا یک کامپیوتر شخصی در دسترس می‌باشند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از آن، تبلیغات سنتی و بومی همچون بنر از جذابیت گذشته خود برخوردار نیستند و جذابیت کافی برای مخاطب ندارند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،مخاطبان امروز، افرادی باهوش هستند که به سادگی جذب یک تیتر تبلیغاتی نمی‌شوند، از این رو می‌توان با روش‌های تبلیغاتی نوین همچون نوشتن یا خرید رپورتاژ آگهی نسبت به بازاریابی محصولات یا خدمات خود اقدام کنید و با استفاده از آن مخاطب خود را برای خرید ترغیب و قانع سازید. اما سوال اصلی این است که روش کار رپورتاژ آگهی چگونه است؟ یا این روش معایب خاصی دارد که منجر به نتیجه عکس، یعنی دور کردن مشتری شود؟ مسلما جواب این سوال، منفی است چرا که مزایای خرید رپورتاژ آگهی دائمی نسبت به معایب آن بسیار بیشتر است.

منظور از رپورتاژ آگهی  چیست؟

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری در واقع یک نوعی از تبلیغات است که به صورت یک متن در قالب گزارش و خبر می‌باشد. به طور کلی رپورتاژ آگهی در واقع اطلاعیه‌ای است که با هدف آگاهی افراد از اتفاقات کسب و کار، از جانب واحد روابط عمومی در رسانه‌های مختلف و انتشارات گوناگون منتشر می‌شود. رپورتاژ آگهی که یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های روابط عمومی به شمار می‌رود، از اهمیت بالایی در این زمینه برخوردار است. علاوه بر آن رپورتاژ آگهی در زمینه‌های دیگر همچون معرفی یک محصول یا خدمت در رسانه‌ها کاربردی می‌باشد. رپورتاژها که یه تبلیغات آنلاین محسوب می‌شوند، می‌توانند تعامل بهتری با مخاطب داشته و از تبلیغات معمولی موثرتر باشند. چرا که این تبلیغات، به تبلیغ مستقیم محصول یا خدمات نمی‌پردازد و احساس بدی به مخاطب منتقل نمی‌کند.

رپورتاژ آگهی  چه انواعی دارد؟

رپورتاژ آگهی که در قالب‌های مختلفی همچون متن، ویدیو، عکس و... تولید می‌شود. انواع متفاوتی دارد که هر کدام از آن‌ها از محوبیت منحصر به فرد خود برخودار هستند. البته تمامی آن‌ها با هدف معرفی خدمات یا محصولات شرکت مورد نظر تهیه می‌شوند. لازم به ذکر است در خرید رپورتاژ آگهی، نوع آن بایستی با توجه به محصول یا خدمات و محل انتشار آن انتخاب شود. همچنین انواع رپورتاژ آگهی موارد زیر را شامل می‌شوند.

 • رپورتاژ آگهی در نشریات، مقالات، روزنامه‌ها و مجلات
 • رپورتاژ آگهی تصویری
 • رپورتاژ آگهی خبری ( این رپورتاژها در وب سایت‌ها منتشر می‌شوند.)

  چرا خرید رپورتاژ آگهی  اهمیت دارد؟

رپورتاژها فرصت نامحدودی به بازاریابان می‌دهند که از طریق بازاریابی محتوا، مشتریان خود را جذب و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. اغلب رپورتاژها با شیوه داستان‌گویی و روایتی جذاب از محصول یا خدمات خود تهیه می‌شوند که توجه کاربر را به سوی خود جلب می‌کنند و در ضمیر ناخودآگاه آن‌ها تاثیر می‌گذارند. آن‌ها می‌توانند اطلاعات مفید و جالبی را به کاربر منتقل کنند و از مزایای محصول خود، آگاهی لازم را ارائه دهند. در واقع در یک رپورتاژ آگهی با محتوای خلاقانه و معتبر خود می‌تواند پیوند محکمی بین محصول و مشتری برقرار کند و باعث دریافت اقدام خاصی از جانب مخاطب همچون خرید شود، از این رو خرید رپورتاژ آگهی در تبلیغات و بازاریابی یک کسب و کار اهمیت ویژه‌ای دارد.

تهیه و خرید رپورتاژ آگهی  چگونه انجام می‌گیرد؟

اگر مایل به استفاده از رپورتاژ آگهی برای تبلیغات محول یا خدمات خود می‌باشید، می‌توانید آن‌ها را از سایت‌های معتبر همچون ویرلن، رایا مارکتینگ و... تهیه نمایید. لازم به ذکر است که در خرید رپورتاژ آگهی دقت کافی را داشته باشید و از سایت‌های خوب برای خرید آن اقدام نمایید. همچنین قیمت رپورتاژ آگهی در ایران، به دلیل عدم قوانین و نظارت‌ها، ممکن است هزینه‌های متفاوتی را برای یک نوع رپورتاژ مشاهده کنید. به صورت کلی، رپورتاژ آگهی که از تکنیک‌های کلاه سیاه سئو محسوب می‌شود که با این که قوانین گوگل را نقض نمی‌کند، اما در صورت داشتن خطا ممکن است واکنش منفی از جانب موتورهای جستجو دریافت کند. از این رو خرید رپورتاژ آگهی مناسب که به آن اطمینان داشته باشید، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای خرید رپورتاژ آگهی  چگونه است؟

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های تبلیغات آنلاین در جهان به شمار می‌رود و با ارائه اطلاعات جامع و کامل و همچنین کسب رضایت مخاطب، تاثیر زیادی در فروش محصولات یا خدمات می‌گذارد. از برجسته‌ترین مزایای خرید رپورتاژ آگهی در یک کسب و کار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • به معرفی محصولات جدید میپردازد.
 • سبب برندسازی و آگاهی از آن می‌شود.
 • باعث گسترش بازار و بازاریابی محصولات می‌شود.
 • فروش را افزایش می‌دهد.
 • در دسته نبردهای رقابتی مثبت قرار می‌گیرد.
 • حسن‌نیت فروشنده را نشان می‌دهد.
 • اعتماد مخاطبان را جلب می‌کند.
 • ارائه آموزش استفاده و بهره‌وری به مشتریان
 • کیفیت بهتر محصولات را نشان می‌دهد.
 • از فروشندگی پشتیبانی می کند.
 • فرصت‌های شغلی ایجاد می‌کند.
 • موجب شناخته شدن کسب و کار می‌شود.
 • نسبت به سایر تبلیغات، هزینه کمتری را شامل می‌شود.

  معایب خرید رپورتاژ آگهی  چیست؟

استفاده از رپورتاژ آگهی, علاوه بر مزیت‌های بسیاری که دارد، دارای معایبی نیز می‌باشد که نسبت به مزایای آن بخش کوچکی را در برمی‌گیرند و خوشبختانه تاثیر خاصی در روند تبلیغات بر جای نمی‌گذارند. البته می‌توان با خرید رپورتاژ آگهی مناسب و عالی ، معایب آن را کاهش داد.

 • تحقق احساس اجبار برای خرید در مشتری
 • هزینه تبلیغ ممکن است بیش از فروش باشد
 • ممکن است که تبلیغات سبب گمراه شدن مخاطبان از هدف اصلی محتوا شود.
 • هزینه محصولات و خدمات را افزایش می‌دهد.
 • ایجاد اشتغال در کسب و کارهای کوچک را کاهش می‌دهد
 • رویکردهای تبلیغاتی منحرف کننده و پرخطر ایجاد می‌کند.
 • دستکاری تفکر افراد برای هزینه‌های خارج از هزینه خریدشان و درنهایت موجب پشیمانی آن‌ها از خرید می‌شود.

تاثیر تهیه و خرید رپورتاژ آگهی  در کسب و کار

رپورتاژ آگهی یک روش تبلیغاتی اینترنتی است که به صورت متن یا ویدیو و... در قالب اخبار و گزارش ارائه می‌شود. همچنین هدف آن ارتباط و تعاملی مثبت با مخاطب است که به صورت صحیح آن را به خرید محصول یا خدمات ترغیب کند. رپورتاژ آگهی که انواع مختلفی را شامل می‌شود، فرصت خوبی برای بازاریابی شرکت‌ها فراهم می‌آورد که به معرفی محصول خود بپردازند. از این رو خرید رپورتاژ آگهی مناسب که مسئولیت تبلیغات را بر عهده دارد، نقش مهمی در گسترش کسب و کار را شامل می‌شود. همچنین با خرید آن می‌توانید از مزیت‌های بسیار آن بهره برده و موجب رونق کسب و کار خود شوید. رپورتاژ آگهی معایبی نیز دارد که به صورت کلی نقش تاثیرگذاری در خرید و فروش محصول ایفا نمی‌کنند اما با خرید رپورتاژ آگهی مناسب می‌توان در کاهش این معایب اقدام کرد.

منبع مقاله

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ