پیامدهای نصب عایق الاستومری نامناسب !

اقتصاد ایران: همه ما می دانیم که امروزه عایق کاری ساختمان ها و تاسیسات با عایق الاستومری از اهمیت بالایی برخوردار بوده، مزایای زیادی دارد در صورتی که در ساختار خانه ای که در آن زندگی می کنید از عایق حرارتی بی کیفیت، استفاده شده باشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران  ، علاوه بر آسیبی که به بافت منزل شما وارد می کند برای تعمیر آن نیز، دچار دردسر و هزینه های زیادی خواهید شد بنابراین استفاده از تجارب متخصصان حرفه ای در این زمینه که از عایق هایی مانند : پشم سنگ و عایق الاستومری و ... استفاده می نمایند بسیار کمک کننده خواهد بود و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، همچنین با خرید مناسب قیمت عایق الاستومری سبب کاهش هزینه های شما و در نهایت افزایش ارزش بنای مورد نظر می گردد.

بر اساس مطالعات انجام شده 75 درصد از ساختمان ها در سراسر دنیا دارای عایق حرارتی فرسوده و نا مناسب هستند، که در این میان ساختمان هایی نیز وجود دارند که حتی عمری کمتر از 30 سال دارند! در کشور ما نیز متاسفانه، اکثر ساختمان ها دارای عایق حرارتی نامناسب بوده و به عایق کاری و استفاده از عایق الاستومری در ساخت وساز ها، اهمیت چندانی داده نمی شود! در ادامه به نشانه هایی که بیانگر این موضوع است که منزل شما دارای عایق حرارتی مناسب نمی باشد، اشاره می نماییم پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

اولین نشانه برای اطمینان از وجود عایق حرارتی نامناسب برای منزل شما این است که شما هر روز به دنبال نوسانات دمایی، مانند گرما و سرما مجبور می شوید که سیستم حرارتی منزلتان را دائما تنظیم کرده تا خانه را در وضعیت دمایی مطلوب، نگه دارید! باید بدانید که عایق الاستومری و یا هر عایق حرارتی مناسب دیگر در وهله اول میزان ورود سرما و خروج گرما، از منزل را کاهش داده به این ترتیب در زمستان منزل را گرم و در تابستان نیز خانه را خنک نگه می دارد؛ پس این نکته را به عنوان نشانه وجود عایق حرارتی نامناسب در نظر داشته باشید.

دیگر نشانه های وجود عایق حرارتی نامناسب

اگر مصرف انرژی و هزینه هایی که از بابت آن متقبل می شوید در منزل شما بالاست ممکن است دلایلی مختلفی داشته باشد؛ مانند نبود پنجره های دو جداره و ... اما اگر بخواهیم به اصلی ترین علت آن اشاره نماییم نبود عایق کاری اصولی، یا عدم استفاده از عایق الاستومری و یا سایر عایق های باکیفیت می باشد که به دلیل این مشکلات، حرارت و گرمایی که به واسطه سیستم گرمایشی در منزلتان ایجاد می گردد از راه دیوار و سقف و درب، خارج شده و در نهایت شما را وادار به استفاده بیشتر از سیستم گرمایشی و سرمایشی در خانه می نماید!

در صورتی که در منزل خود از وجود حشراتی موذی مثل سوسک و موش و ... ناراحت و شاکی هستید، باید بگوییم که یک علت مهم آن نبود عایق حرارتی مناسب در بافت خانه شماست چرا که با وجود عایق مناسب، مانند عایق الاستومری تمامی شکاف های سقف و دیوار پوشش داده شده و دیگر امکان ورود حشرات موذی وجود نخواهد داشت؛ این امر سبب می شود تا دیگر این موجودات با ایجاد سوراخ در انباری و یا قسمت های دیگر خانه، باعث خروج هوا از منزل نشوند و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی خانه ای تمیز و عاری از آلودگی، داشته باشید.

یکی دیگر از نشانه های نبود عایق حرارتی مناسب این است که در خانه شاهد نم و کپک روی دیوار و یا سقف، هستید البته دقت کنید که استفاده از عایق پشم سنگ معدنی نیز در این مواقع کمک زیادی به رفع این مشکل، نخواهد کرد چرا که در قیاس با سایر عایق های حرارتی دارای مقاومت کمتری در برابر رطوبت است بنابراین استفاده از عایق الاستومری، بنا به تجربه و مهارت متخصصان می تواند گزینه مناسبی باشد لازم به ذکر است که در صورت وجود کپک زدگی و نم، در قسمت های مختلف منزلتان حتما به رفع آن اقدام نمایید چرا که این آلودگی و محیط ناسالم در نهایت، سلامتی شما را تهدید می نماید و سبب بیماری می گردد.

برای درخواست سفارش میتوانید با قسمت تماس با ما پافلکس ارتباط برقرار نمایید.

 

افزایش بهره وری انرژی ساختمان ها با عایق کاری

زیاد شدن اثرات مخرب زیست محیطی ناشی از زیاد شدن تولید انرژی، موجب شده است که روز به روز بیشتر به بهره وری انرژی فکر کرد و در راستای آن اقدام کرد. یکی از روش های موجود برای بهره وری انرژی در ساختمان ها، عایق کاری با عایق الاستومری می باشد. می توان با عایق کاری حرارتی دیواره های خارجی ساختمان ها از به هدر رفتن انرژی جلوگیری کرد.


 در ادامه این مطلب نتیاج یک تحقیق درباره افزایش بهره وری انرژی را در ساختمان ها را به همراه آنالیز حرکت نقطه انجماد در سازه دیوار خارجی ساختمان در صورتی که این سطح خارجی عایق کاری شده است را برای شما شرح دادیم؛ پس با ما همراه باشید.

مسائل زیست محیطی موجود در دنیا به تحقیقات عمیقی درباره بهروره انرژی و ذخیره آن، احتیاج دارد. در ساختمان ها به خاطر کم شدن مصرف سوخت های معمول و تولید نشدن گاز های گلخانه ای مخرب، از عایق الاستومری برای عایقکاری استفاده می کنند. موسسات اتحادیه اروپا که در خصوص انرژی فعالیتت دارند، به شدت افزایش تولید انرژی های تجدید پذیر و کم شدن گاز های گلخانه ای را توصیه می کنند.

بهتر است بدانید که در اتحادیه اروپا، چهل درصد از کل مصارف انرژی به ساختمان ها مربوط می شود و این ناشی از آلایندگی های تقریبا بالای آنها و نقش آنها در صدمه رساندن به عوامل زیست محیطی را نشان می دهد.

اعضای اتحادیه اروپا طبق بسته ی انتشار شده توسط “کمیسیون اروپایی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای” وظیفه دارند تا سال های آینده بهره وری انرژی را بیشتر کنند و تولید گاز های گلخانه ی مخرب را تا 20 درصد کاهش دهند.

بنابراین با این وجود ساختمان ها جزو مواردی هستند که انرژی را به مقدار زیادی مصرف می کنند. یکی از روش های جلوگیری به هدر رفتن انرژی توسط ساختمان ها، عایق کاری با عایق الاستومری می باشد.

مورد اصلی تاثیر گذار بر مصرف انرژی در ساختار مصرفی در ساختمان ها، رفتار حرارتی پوسته های ساختمان می باشد. به همین خاطر، دیوار های عایق شده با عایق الاستومری، این امکان را دارند مصرف انرژی مورد نیاز برای گرمایش و سرمایش ساختمان را کم کنند.

روش موثر در کاهش مصرف انرژی

 طبق تحقیقات انجام شده بر روی چند ساختمان در رومانی که دارای مصرف انرژی بیش از حد بوده اند و همین طور میزان آسایش در آنها بسیار پایین بود. متوجه شدند که این ساختمان ها از نظر وضعیت حرارتی بسیار ضعیف هستند و باید مباحث صرفه جویی در ممصرف انرژی را رعایت کنند. زیرا این ساختمان ها در دهه های 1950 تا 1990 ساخته شده اند و ساختاری قدیمی و سنتی دارند.

در عصر امروز در رومانی، به دلیل کاهش مصر ف انرژی و کاهش تولید گاز های گلخانه ای متوجه شده اند که ساختتمان ها را باید بهره وری حرارتی کنند و این کار با عایق کاری توسط عاسق الاستومری ممکن است.

طبق تحقیقات انجام شده متوجه شده اند که هر یک واحد در رومانی تقریبا دو برابر یک واحد آپارتمان در دیگر نقاط کشور اروپا انرژی مصرف می کنند که این موضوع می تواند موجب افزایش هزینه ها شود.

یکی از روش های موجود برای بهره وری انرژی ساختمان ها، کم شدن اتلاف حرارت به وسیله پوسته ساختمان از طریق عایق کاری داخلی یا خارجی دیوارها با عایق می باشد. به وسیله ی عایق کاری خارجی دیوار ها، علاوه بر اینکه وضعیت حرارتی ساختمان بهتر می شود، ظاهر بهتری نیز به ساختمان ها می دهد. از دیگر مزایای عایق کاری با عایق الاستومری در سطح خارجی ساختمان این است که از رطوبت و کپک زدگی جلوگیری می کند  و نیاز به نگهداری و تعمیرات نیز کاهش می یابد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ