رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران:

چاره ای جز حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال را نداریم

اقتصاد ایران: ساری- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با بیان اینکه چاره ای جز حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال را نداریم، هوشمندسازی شهرها را امری ضروری برشمرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مفید غلامی راد بعدازظهر شنبه در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان با بیان اینکه در حوزه اقتصاد دیجیتال چاره‌ای نداریم که به سمت این اقتصاد برویم، گفت: باید وضعیت استان را بررسی کنیم زیرا مازندران باید محور فعالیت‌های عرصه‌های اقتصادی و مختلف باشد.

وی با تاکید براینکه شهرها باید به سمت هوشمندسازی برود، افزود: با توجه به محدودیت زمین فعالیت‌ها باید به سمت و گونه‌ای باشد که اقتصاد مجاری و با بهره گیری حداقل از وسعت سرزمینی را توسعه دهیم تا مشکل بیکاری نیروها راحل کنیم و از دام درامدی که به سمت زیر میانگین سوق می‌یابد، رهایی یابیم.

غلامی راد الگوی گشت را از جمله پیشنهادات برای برنامه هفتم توسعه ذکر کرد و گفت: در آمایش سرزمین الگوی کشت از اولویت‌های ما در استان است زیرا اکنون با سطح پایین بازدهی روبرو هستیم و اقتصاد کشاورزی استان به شدت در معرض خطر قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران تصریح کرد: با توجه به گرانی نهاده‌ها، بورس بازی زمین و غیره باید به سمتی برویم که اقتصاد کشاورزی ما کارآمد و پربازده باشد.

وی گفت: توسعه الگوی کشت از اولویت‌ها است و سازگاری ارقام متنوع مرکبات در استان نیز از دیگر برنامه‌ها و اولویت‌ها است و باید مراکز تحقیقاتی بررسی‌های دقیق‌تری در این زمینه انجام دهند.

وی افزود: مرکبات به عنوان محصول اول باغی استان به شمار می‌رود و باید پژوهشکده مرکبات تحقیقات بیشتری داشته باشد تا در زمینه بهسازی باغات و کیفیت برای توسعه صادرات برنامه ریزی کنیم.

غلامی راد اصلاح ارقام مرکبات را نیاز ضروری برای حفظ بازارهای داخلی و خارجی دانست.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ