دکتر ظریف در دیدار وزیر خارجه پاکستان تاکید کرد:

ضرورت امنیت و ثبات در مرز‌های ایران و پاکستان

اقتصاد ایران: شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان که برای دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و درخصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران،  ظریف ضمن خوش آمدگوئی به وزیر امور خارجه پاکستان، با اشاره به همزمانی  سالروز درگذشت محمداقبال لاهوری و روز سعدی در اول اردیبهشت ماه، تصریح کرد: اینکه شما در پاکستان سعدی را گرامی می دارید و ما در ایران محمد اقبال لاهوری را تکریم می کنیم، نشان دهنده پیوند عمیق بین دو ملت ایران و پاکستان است و به خوبی مشترکات فرهنگی دو کشور را نشان می دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان افتتاح گذرگاه مرزی پیشین - مند بین دو کشور که سومین گذرگاه مرزی بین ایران و پاکستان محسوب می شود را نشانه عزم طرفین برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری دانست و ابراز امیدواری کرد با  امضای «یادداشت تفاهم همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان برای ایجاد بازارچه های مرزی در طول مرز دو کشور»، این بازارچه های مرزی هرچه زودتر اجرائی شود.

ظریف تاکید کرد: با وجود سه گذرگاه رسمی مرزی و ایجاد شش بازارچه مرزی، تجارت دو سوی مرز رونق می گیرد و بر وضعیت مردم منطقه تاثیر خواهد گذاشت.

وزیر امور خارجه کشورمان خواستار ارتقاء همکاری‌های کنسولی و معاضدت‌های قضائی بین دو کشور شد و افزود: این همکاری‌ها شرایط اتباع دو کشور در کشور مقابل را بهبود خواهد بخشید و ارتباطات مردمی بین دو کشور را تقویت خواهد کرد.

ظریف خاطر نشان ساخت: امنیت و ثبات در مرزهای ایران و پاکستان، عنصر کلیدی در بهبود وضعیت مرزنشینان، مقابله با جرائم سازمان یافته و جلوگیری از مهاجرتهای غیر قانونی می باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: گسترش مناسبات دو کشور برادر و دوست ایران و پاکستان بایستی به گونه ای طراحی شود که کمتر از تحریم‌های ظالمانه امریکا متاثر شود.
   
ظریف بر تداوم رایزنی‌های مشترک دو کشور در خصوص مسائل مختلف  از جمله آینده افغانستان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ،بر گسترش روابط دوجانبه با ایران در همه ابعاد تاکید کرد.

وی افزود: روابط طرفین مبتنی بر پایه های عمیق تاریخی – تمدنی و مردمی است.  

شاه محمود قریشی تصریح کرد :دو کشور در بسیاری از زمینه ها دارای دیدگاههای مشترک و  همگرائی هستند که این امر موضوعات روابط دوجانبه ، تحولات منطقه ای از جمله  وضعیت مسلمانان و موضوع فلسطین و مسائل بین المللی مانند چند جانبه گرائی را در بر می گیرد.

وزیر امور خارجه پاکستان خواستار  گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی بین دو کشور شد و بر لزوم همکاریهای نزدیکتر برای مبارزه با کرونا تاکید کرد .

شاه محمود قریشی با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک برجام در وین، از مذاکرات جاری در قالب این کمیسیون مشترک حمایت کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان با استقبال از افزایش  همکاریهای کنسولی و معاضدتهای قضائی بین دو کشور تاکید کرد: پاکستان آماده همکاریهای نزدیکتر با جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل کنسولی و وضعیت زندانیان دو کشور می باشد.

انتهای پیام

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ