ورود نخستین محموله رول کاغذ به بندر کاسپین از روسیه

اقتصاد ایران: گیلان_ جذب کالاهای متنوع و شناسایی بازارهای جدید در بنادر خزر ، از مهمترین برنامه های منطقه آزاد انزلی در سالجاری است

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران،  مهندس امین افقی با اعلام این خبر اظهار کرد:با توجه به توسعه و  تکمیل زیر ساختهای بندری در مجتمع بندری کاسپین و مزیت ها و معافیت های قانونی مناطق آزاد، شناسایی بازارهای جدید از سوی این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بندری و حوزه خزر سازمان با بیان اینکه بندر کاسپین یک بندر نسل سوم با حوضچه وسیع ،ابخور بالا و ۵۰۰ هکتار پسکرانه عملیاتی و پشتیبان است، افزود: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در جهت بهره مندی از ظرفیت های اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فعالسازی کریدورهای بین المللی عبوری از منطقه و جذب کالاهای جدید و متنوع، شاهد فصل جدیدی در توسعه مراودات تجاری بندری منطقه آزاد انزلی در سالجاری خواهیم بود.

 افقی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کالاهای وارده از بندرکاسپین کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور است ادامه داد:علاوه بر  تلاش مضاعف و اقدامات قابل توجه سازمان منطقه آزاد انزلی  برای اتصال هرچه سریعتر بندرکاسپین به راه آهن سراسری در نیمه اول سالجاری، با اتمام پروژه اسکله رو_رو و سایر زیرساخت های بندری در حال احداث در بندر کاسپین، ظرفیت های لجستیکی و ترانزیتی این منطقه افزایش می یابد.

عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی یاد اور شد:با بهره برداری از واحدهای جدید تولیدی شهرک شماره ۲ و احداث شهرک صنعتی شماره ۳ در پسکرانه پشتیبان بندر کاسپین شاهد تنوع  بیشتری در مبادلات تجاری کالا از این مجتمع بندری خواهیم بود.

وی به تامین حدود ۹۰ درصد از کاغذ کشور از طریق واردات اشاره کرد و تصریح کرد:با توجه به مزیت های منطقه آزاد انزلی در مرحله اول  722 رول کاغذ از بندر آستراخان روسیه وارد مجتمع بندری کاسپین شد و پس از طی تشریفات گمرکی در انبارهای مسقف بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی تخلیه شد تا پس از ترخیص بعنوان ماده اولیه جهت استفاده در مراکز چاپ و نشر مورد استفاده قرار می گیرد.

 افقی با اشاره به تفاهم صورت گرفته در خصوص استمرار واردات محموله های کاغد رول روزنامه از بندر کاسپین تاکید کرد:

با توجه به نیاز عمده کشور به واردات کاغذ، و ظرفیت بالای کشور روسیه در تولید کاغذ و محصولات مرتبط با آن، این کالا در لیست ۳۹۰ قلم ترجیحات اعطائی ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا قرار گرفته است.

 

11111111111111

23333

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ