رئیس کل بیمه مرکزی:

صنعت بیمه نقش تاریخی در بحران کرونا ایفا کرد

اقتصاد ایران: رئیس کل بیمه مرکزی گفت: شرکت‌های بیمه، موضوع طراحی و عرضه بیمه نامه‌های متناسب با عوارض بیماری و پوشش خسارات ناشی از توقف کسب و کار در ایام کرونایی را با جدیت دنبال کرده اند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، غلامرضا سلیمانی در نشست هم اندیشی مدیران و کارشناسان صنعت بیمه و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با تشریح آخرین دستاورد‌های صنعت بیمه، به ارائه آمار خدمات این صنعت در ایام کرونا پرداخت و تصریح کرد: صنعت بیمه نقش تاریخی خود را در بحران همه گیری ویروس کرونا به بهترین شکل ممکن ایفا کرده که نوعی اعتمادسازی را بین آحاد جامعه به دنبال داشته است.

وی اضافه کرد: پذیرش ریسک بخش‌های تولیدی و خدماتی تنها بخشی از ماموریت‌های صنعت بیمه است و برای گسترش اشتغال، تولید ثروت و تزریق آرامش به جامعه نیز نقش تعیین کننده دارد.

رئیس شورای عالی بیمه موضوع افزایش بهره وری سرمایه‌های صنعت بیمه را با اهمیت توصیف کرد و افزود: حمایت جدی خانه ملت از صنعت بیمه در مساله تصویب صندوق بیمه حوادث طبیعی می‌تواند دغدغه‌های دولت و مجلس را در هنگام وقوع حوادث طبیعی به حداقل برساند.

بر اساس این گزارش در ادامه این نشست مدیران عامل چند شرکت بیمه‌ای به طرح برنامه ها، راهبرد‌ها و مشکلات صنعت بیمه پرداختند و دبیرکل سندیکای بیمه گران به نمایندگی از سایر مدیران عامل به طرح موضوعات روز صنعت بیمه پرداخت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ایجاد اعتماد و رفع دغدغه‌های منطقی و روانی جامعه در گرو برنامه ریزی صنعت بیمه است و مجلس از تحقق این اهداف به صورت ویژه حمایت می‌کند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ضرورت حفظ و حراست از سرمایه‌های کشور را، از قابلیت‌های صنعت بیمه دانست و گفت: رفع بخش مهمی از دغدغه‌های معیشتی جامعه با پوشش‌های متنوع بیمه‌ای امکان پذیر است و دولت باید در طرح‌های ویژه مسئولیت‌های اجتماعی به این صنعت کمک کند.

قاضی‌زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع عوارض بیمه‌ای اشاره کرد و افزود: عوارض دریافتی دستگاه‌ها باید در مسیر کاهش تلفات و پیشگیری از حوادث و سوانح هزینه شود چرا که کسری منابع مالی سایر دستگاه‌ها نباید از محل حق بیمه‌های مردم تامین شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از راه اندازی کانون فکری صنعت بیمه به عنوان یک اتاق فکر راهبردی یاد کرد و گفت: صنعت بیمه در اقتصاد کلان نقشی محوری دارد و به آسانی می‌تواند برای نهاد‌های حمایتگر جایگزین مطمئنی باشد.

نایب رئیس مجلس در همین راستا افزود: شرکت‌های بیمه با راه‌اندازی صندوق مشترک سرمایه‌گذاری می‌توانند بخش مهمی از عملیات سرمایه در کشور را مدیریت کنند که تحقق این مهم مستلزم اتخاذ راهبرد‌های جدید و فرماندهی واحد است.

وی در پایان از مدیران ارشد و فعالان صنعت بیمه درخواست کرد تا با طراحی بسته جامع بیمه‌ای زمینه‌های رشد صنایع و خدمات در کشور را فراهم کنند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ