آخرین وضعیت تامین سوخت ۳ نیروگاه و مراکز تولیدی-صنعتی گیلان

اقتصاد ایران: مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت:با توجه به پیش بینی هواشناسی، سوخت رسانی به ۱۲۵ جایگاه استان گیلان را پیش از بارش برف تکمیل کردیم و اکنون مشکلی در تامین سوخت وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، علی اصغر عباسی، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان  با بیان اینکه طبق اعلام قبلی ستاد بحران استان و همچنین پیش بینی هواشناسی پیش از بارش برف، اقدام به تکمیل ظرفیت سوخت جایگاه‌های استان کرده ایم، گفت: با توجه به اینکه راه‌های مواصلاتی در شرایط بارش برف سنگین، بعضاً با مشکل و انسداد روبرو می‌شوند، پیش از بارش برف اقدام به سوخت رسانی کردیم تا در ایام مسدود یا مشکل دار بودن راه‌ها، از تردد خودروهای سوخت رسان و نفت کش‌ها در مسیرهای مواصلاتی جلوگیری کنیم. به این ترتیب کلیه جایگاه‌های استان را تا حداکثر ظرفیت آنها سوخت رسانی کردیم.

وی افزود: سوخت مورد نیاز نیروگاه پره سر را نیز طبق هماهنگی‌های انجام شده از طریق استان اردبیل با نفت کش تأمین می‌کنیم و در مسیر رودبار که دچار انسداد راه‌های مواصلاتی هستیم، طبق هماهنگی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین، قرار شد تا سوخت رسانی به این مناطق نیز از طریق استان قزوین انجام شود که تاکنون نیز انجام شده و مشکلی وجود ندارد.

این مقام مسئول میزان سوخت رسانی به کل استان گیلان طی سه روز گذشته را ۴ میلیون لیتر اعلام کرد و اظهار داشت: از آنجایی که محورهای مواصلاتی با مشکل روبرو شده بود، میزان تردد نیز به طرز قابل توجهی کاهش داشت. به همین دلیل مصرف چندانی را شاهد نبودیم.

طبق گفته عباسی، سوخت مصرف کنندگان عمده ای که سوخت دوم برای دیزل ژنراتورها استفاده می‌کنند نیز تأمین شده اند و مشکلی ندارند. در این راستا پیش از بارش برف، مرغداری‌ها، گلخانه‌ها یا اماکنی که گرمایش آنها از طریق گاز امکانپذیر نبوده است را از سوخت دوم داده ایم و مشکلی ندارند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان، تعداد جایگاه‌های استان گیلان را ۱۲۵ جایگاه اعلام کرد و گفت: در شرق استان که مشکلاتی در قطع برق وجود داشته است، جایگاه‌ها نیاز خود به برق را از طریق دیزل ژنراتور تأمین کردند که سوخت آن نیز تأمین شده است.

عباسی تصریح کرد: سوخت مورد نیاز نیروگاه لوشان و رشت نیز تأمین شده و مشکلی در زمینه سوخت ندارند. در ارتباط با تأمین سوخت نقاط صعب العبور نیز باید گفت که با توجه به پیش بینی‌های انجام شده و طبق تجربه سالانه، سوخت مورد نیاز این نقاط را پیش از آغاز فصل زمستان تأمین می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسیر مراجعه به انبار سوخت استان کاملاً باز است و مشکلی در تردد نفتکش‌های به انبار وجود ندارد، گفت: در صورتی که نیاز به سوخت وجود داشته باشد نفتکش‌ها قادر به حمل و سوخت رسانی هستند و مشکلی در این زمینه نیست. اما از آنجایی که ترددها کاهش داشته است میزان سوخت مصرفی در استان افزایش نداشته است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ