تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3679381
شناسه : 3679381
تاریخ :
استاندار خوزستان: مجوز ساخت ۵ پتروپالایش در خوزستان دریافت شد اقتصاد ایران: اهواز - استاندار خوزستان گفت: مجوز ساخت پنج پتروپالایش با همکاری پتروشیمی‌ها دریافت شده و سعی می‌کنیم موانع ساخت این پروژه‌ها رفع شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  علی اکبر حسینی محراب  در شورای اشتغال با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در مدت اخیر در خوزستان تلاش کردیم در کنار و امتداد صنایع بزرگ، خوشه‌های صنعتی و صنایع پایین‌دستی شکل بگیرد که منجر به رشد تجارت خارجی و تقویت تولید و اشتغال در سطح استان شود.

وی افزود: آنچه که در استان بیشتر مورد سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد با توجه به مزیت‌های آن در حوزه کشاورزی و خدمات است در کنار آن لازم است مهارت آموزی و فرهنگ کار در استان تقویت شود.

حسینی محراب ادامه داد: در شیلات و همچنین نخیلات و زنجیره مرتبط با آن پتانسیل بسیار خوبی در سطح استان برای امر اشتغال وجود دارد. همچنین طرح زراعت چوب در سطح ۳۰۰ هزار هکتار در چهار سال از جمله طرح‌های بزرگی است که منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی در استان خواهد شد.

استاندار خوزستان اظهار کرد: توافق لازم برای احداث شهر شیمیایی در امیدیه انجام شده است و مجوزهای ساخت پنج پتروپالایش با همکاری پتروشیمی‌ها نیز اخذ شده است و سعی می‌کنیم موانع ساخت این پروژه‌ها رفع شود. در این راستا در شادگان این فرآیند ساخت پتروپالایش را تسهیل کرده‌ایم.

حسینی محراب گفت: در تولید محصولات کشاورزی، خوزستان رتبه‌های اول و دوم در سطح کشور را دارد و در این راستا در حال برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه تجارت خارجی هستیم.

براساس این گزارش، اعلام نسبت مدیران و نیروهای غیربومی در شرکت‌های زیرمجموعه یا وابسته به وزارت کار برای رفع احساس تبعیض، افزایش رقم تخصیص تسهیلات بانکی اشتغال به استان و ثبت کلیه استخدام‌ها در سامانه رصد وزارت کار از جمله مواردی بود که در این نشست مورد تاکید استاندار خوزستان قرار گرفت.