تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3679202
شناسه : 3679202
تاریخ :
سامانه شبکه ملی ساخت سریع ایران رونمایی شد اقتصاد ایران: سامانه شبکه ملی ساخت سریع ایران یا «فبزنت» به خدمت‌دهندگان امکان می‌دهد تا تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و خدمات خود را ثبت کرده و در دسترس خدمت‌گیرندگان قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، مراسم رونمایی از سامانه بانک اطلاعاتی مراکز ساخت سریع کشور (کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و...) عصر امروز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و وزیر علوم در محل معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد.

فبزنت به خدمت‌دهندگان امکان می‌دهد تا تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و خدمات خود را ثبت کرده و در دسترس خدمت‌گیرندگان قرار دهند. پس از تایید اطلاعات توسط کارگزاران سامانه، تجهیزات و خدمات بر روی سامانه قرار گرفته و خدمت‌گیرندگان با جستجو در سامانه می‌توانند با خدمت‌دهنده ارتباط گیرند که این ارتباط شامل تعامل مستقیم بین خدمت‌دهنده و خدمت‌گیرنده و تعیین شرایط ارائه خدمت می‌شود.

فبزنت با نزدیک به هزار خدمت‌دهنده از فناوران، شرکت‌های دانش بنیان، زیرساخت‌های دانشگاهی و کارگاه‌های ساخت، یک پلتفرم گسترده است که فعالیت در حوزه‌های مختلف صنعت را پوشش می‌دهد.

با استفاده از این سامانه، می‌توانید به راحتی تجهیزات و فعالیت‌های مورد نیاز خود را پیدا کنید و به صورت مستقیم با خدمت‌دهنده‌ در ارتباط باشید. بدین ترتیب یکی از مشکلات عمده افراد خلاق و صاحب ایده در کشور که عدم دسترسی به امکانات تولید، نمونه‌سازی طرح و نداشتن مشاور مناسب است با استفاده از فب‌لب‌های سراسر کشور و در قالب سامانه ملی فبزنت برطرف می‌شود.

فبزنت، یک پلتفرم آنلاین است که به فناوران، شرکت‌های دانش بنیان، زیرساخت‌های دانشگاهی و کارگاه‌های ساخت امکان ارائه و استفاده از خدمات و تجهیزات ساخت را می‌دهد. همچنین افراد و شرکت‌ها می‌توانند از تجهیزات موجود برای انجام پروژه‌ها و کارهای خود استفاده کنند.