تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3672406
شناسه : 3672406
تاریخ :
ویژگی جنجالی Recall ویندوز ۱۱ چگونه کار می‌کند؟ اقتصاد ایران: مدیرعامل مایکروسافت نحوه‌ی کار ویژگی Recall ویندوز ۱۱ را توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،مایکروسافت قبل از مراسم بیلد ۲۰۲۴ قابلیت جدید Recall را برای ویندوز ۱۱ معرفی کرد. این قابلیت تمام کار‌های کاربران را به‌خاطر می‌سپارد و امکان جست‌وجو و بازیابی آن‌ها را فراهم می‌کند.

بعد از معرفی ریکال، کاربران در شبکه‌های اجتماعی بیان کردند که از نقض امنیت و حریم خصوصی خود توسط قابلیت مورد بحث واهمه دارند.

براساس مصاحبه‌ی جدید مدیرعامل مایکروسافت، قابلیت Recall از هر کاری که در ویندوز ۱۱ انجام می‌شود اسکرین‌شات می‌گیرد و به‌صورت محلی از یک مدل زبانی کوچک برای جست‌وجو و بازیابی آن‌ها استفاده می‌کند.

اسکرین‌شات‌ها فقط روی دستگاه ذخیره می‌شوند و کاربران می‌توانند تعیین کنند که به چه مدت و چه مقداری ذخیره شوند. این اسکرین‌شات‌ها هنگام فراخوانی روی واحد پردازش عصبی (NPU) اجرا و روی یک تایم‌لاین به کاربران نمایش داده می‌شوند.

قابلیت Recall به‌صورت پیش‌فرض فعال است، اما می‌توان آن را خاموش کرد یا اجازه‌ی دسترسی به برخی اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌های خاص را به آن نداد. قابلیت نام‌برده به پردازش‌های سنگینی نیاز دارد و فقط روی کامپیوتر‌های کوپایلت‌پلاس اجرا می‌شود.