تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3655231
شناسه : 3655231
تاریخ :
برگزاری ۱۰ «تور فناورانه» در سال گذشته اقتصاد ایران: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در گزارشی اعلام کرد: ۱۰ تور فناورانه با هدف فراهم کردن بستر مناسب برای تعامل میان دانشجویان، فناوران و شرکت‌های فناور در سال ۱۴۰۲ برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  رویدادهای تور فناورانه (TechTour) بستری برای تعامل هدفمند متخصصان و فناوران در حوزه‌های مختلف فناوری و ارتباط مؤثر این دو گروه با یکدیگر است که همزمان با نمایشگاه‌های بزرگ کشور برگزار می‌شود.

در این رویداد، فناوران و فعالان حوزه‌های فناورانه مختلف، تجارب خود را با متخصصان و دانشگاهیان علاقمند به اشتراک می‌گذارند تا زمینه ارتباط مؤثر این دو گروه با یکدیگر و استفاده از ظرفیت متخصصان و فرهیختگان دانشگاهی در جهت رفع چالش‌های فناورانه موجود در صنایع فراهم شود.

این رویدادها همراه با بازدید از دستاوردهای فناورانه متخصصان ایرانی در خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) و همچنین غرفه‌های برجسته نمایشگاه است.

هر یک از رویدادهای تور فناورانه، همزمان با نمایشگاه‌های بزرگ کشور و با حضور چهار سخنران اصلی برگزار شدند.

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، آشنایی دانشجویان با توانمندی‌های علمی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری، تقویت روحیه امید و خودباوری در دانشجویان، مشارکت با انجمن‌های علمی در برگزاری تورهای علمی امیدبخش، فراهم کردن بستر مناسب برای تعامل میان دانشجویان، فناوران و شرکت‌های فناور و ایجاد انگیزه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشجویان از اهداف اصلی برگزاری این تورها است.