تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3655124
شناسه : 3655124
تاریخ :
تا پایان تعطیلات عید فطر؛ ۷ میلیون بازدید از اماکن تاریخی ثبت شد اقتصاد ایران: مدیرکل امور پایگاه‌های میراث ملی و جهانی گفت: از ۲۴ اسفند تا ۱۲ فروردین ۵ میلیون و ۳ هزار و ۸۴۰ بازدید و تا پایان تعطیلات عید فطر ۷ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۲۱۶ بازدید در اماکن تاریخی ثبت شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، رضا سامه مدیرکل امور پایگاه‌های میراث ملی و جهانی در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر که امروز در سالن فجر در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، گفت: ۲۱۲ نقطه از پایگاه‌ها و اماکن تاریخی میزبان مسافران نوروزی بودند. از این تعداد ۷۳ پایگاه ملی و جهانی هستند.

وی گفت: در دو بازه زمانی، آمار بازدیدها احصا شد، که از ۲۴ اسفند تا ۱۲ فروردین ۵ میلیون و ۳ هزار و ۸۴۰ بازدید و تا پایان تعطیلات عید فطر ۷ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۲۱۶ بازدید ثبت شده است، از میان این آمار، ۳ میلیون نفر آمار بازدید متعلق به پایگاه‌های میراث ملی و جهانی است و بیش از ۶۰۰ هزار نفر رایگان بازدید کرده‌اند.

وی ادامه: برخی پایگاه‌های میراث جهانی بلیت‌فروشی ندارند، از جمله اورامانات، جنگل‌های هیرکانی، محور ساسانی و خلیج فارس و بسیاری از بافت‌های تاریخی که به عنوان اماکن عمومی در نظر گرفته شده‌اند و در سرجمع آمار لحاظ نشده است.