تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3654575
شناسه : 3654575
تاریخ :
وزیر امور خارجه: ایران برای امنیت منطقه هزینه زیادی داده است اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که ایران همواره بخش مثبت تحولات منطقه بوده و برای ثبات و امنیت پایدار منطقه هزینه زیادی را متحمل شده است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، در تماس تلفنی "آنتونیو تایانی" وزیر امور خارجه ایتالیا با "حسین امیرعبداللهیان" وزیر امور خارجه کشورمان، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیر عبداللهیان در این گفتگو با اشاره به مناسبات تاریخی دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد که ایران همواره بخش مثبت تحولات منطقه بوده و برای ثبات و امنیت پایدار منطقه هزینه زیادی را متحمل شده است.

وی با اشاره به اهمیت امنیت دریانوردی از جمله در دریای سرخ، اظهار داشت: از ایتالیا انتظار داریم با استفاده از فرصت ریاست خود بر گروه هفت، تلاش کند نسل کشی و جنایات جنگی رژیم اسرائیل در غزه و کرانه باختری در راستای دستیابی به  امنیت فراگیر منطقه فورا پایان یابد.

"آنتونیو تایانی" وزیر امور خارجه ایتالیا نیز در این گفتگو با تاکید بر ضرورت توسعه مناسبات دو جانبه و ابراز امیدواری برای گسترش بیش از پیش همکاری‌ها، خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق را خواستار شد.

تایانی افزود: پس از حمله اسرائیل به سفارت ایران، ما همگام با اتحادیه اروپا این تهاجم را محکوم کردیم. بدیهی است اماکن دیپلماتیک نباید مورد تجاوز قرار گیرد.

وزیر امور خارجه ایتالیا در ادامه ضمن اشاره به اهمیت امنیت دریانوردی در دریای سرخ، خاطر نشان کرد: ایتالیا با توجه به نقش مثبت ایران در کاهش تنش‌ها، خواستار تداوم آن در مسیر برقرار صلح پایدار در منطقه است.

طرفین در این گفتگو مناسبات دو کشور را رو به جلو‌ ارزیابی کردند و  اهمیت رایزنی‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی را مورد توجه قرار دادند.