تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3654543
شناسه : 3654543
تاریخ :
بازار خودرو از خواب زمستانی بیدار شد؛ قیمت خودرو ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان گران شد اقتصاد ایران: یک فعال بازار خودرو با بیان این که بازار خودرو از خواب زمستانی بیدار شده است، گفت: بعد از تعطیلات عید برخی ماشین‌های ایرانی حدودا ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان گران شدند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، فیروز نادری، فعال بازار خودرو در خصوص وضعیت فعلی بازار خودرو به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: افزایش قیمت دلار بعد از تعطیلات نوروز باعث رشد قیمت خودرو شده و بازار را بهم ریخته است؛ به نحوی که برخی ماشین‌های ایرانی حدودا ۲۰ تا ۲۵ و برخی دیگر ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشتند.

وی افزود: البته افزایش قیمت‌ها یک ماه قبل از عید کلید خورد و بعد از ایام عید نیز به دلیل جهش قیمت دلار از ۶۱ به ۶۵ هزار تومان و بالاتر،‌ ادامه یافت.

نادری ادامه داد: از روز دوشنبه که نرخ دلار کاهشی شده، بازار خودرو سکوت کرده است و به نظر می‌رسد اگر تحرکات سیاسی وجود نداشته باشد، بازار خودرو در یکی دو ماه آینده در رکود باشد.

این فعال بازار خودرو با بیان این که با کاهش قیمت دلار، بازار از تب و تاب افتاده است، گفت: خریداران خودرو بعد از عید هم بیشتر دلالان و کاسبان خودرو بوده و برای حفظ سرمایه خودرو می‌خریدند و مصرف کنندگان واقعی از قبل ماشین خریده بودند.