تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3648385
شناسه : 3648385
تاریخ :
با ارایه هزار عنوان کتاب؛ ایران در نمایشگاه کتاب مسقط حضور پیدا کرد اقتصاد ایران: جمهوری اسلامی ایران با ارایه بیش از هزار عنوان کتاب در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب مسقط حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط روز چهارشنبه دوم اسفند با حضور محمد بن سعید المعمری وزیر اوقاف و امور دینی سلطنت عمان، موسی فرهنگ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط و جمعی از مقامات عمانی و خارجی افتتاح شد و جمهوری اسلامی ایران نیز با ارایه بیش از هزار عنوان کتاب در این رویداد حضور پیدا کرده است.

۸۴۷ ناشر از ۳۴ کشور ایران، عمان، لبنان، مصر، سوریه، قطر، عربستان، اردن، مراکش، کویت، بحرین، امارات، آمریکا، انگلیس، نیوزلند، کانادا، هند، چین و… با عرضه بیش از ۶۲۲ هزار عنوان کتاب از دوم تا دوازدهم اسفندماه ۱۴۰۲ میزبان علاقه‌مندان هستند. در این نمایشگاه ۱۵۲ برنامه فرهنگی و ۱۳۱ فعالیت فرهنگی برای کودکان تدارک دیده شده است.

جمهوری اسلامی ایران در نهمین حضور خود در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط در غرفه‌ای به متراژ ۳۶ متر مربع، بیش از هزار عنوان کتاب با موضوعات دینی، ترجمه عربی کتاب‌های حوزه ادبیات کهن و معاصر، ایرانشناسی، آموزش زبان فارسی، دینی، کودک و نوجوان و… را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.

نگاه ویژه غرفه ایران در این دوره عرضه آثار و پژوهش‌های گوناگون در موضوعات مرتبط با کلام الله مجید و حوادث اخیر فلسطین است. طراحی غرفه ایران نیز با استفاده از ایده اجزای تشکیل دهنده صنعت چاپ است.

علیرغم مشکلات و تحریم‌ها، صنعت چاپ ایران قدرتمند است و ادامه دهنده سنت تولید کتاب در تمدن گذشته محسوب می شود. با توجه به موفقیت تجربه طراحی غرفه ایران در سی‌ودومین نمایشگاه کتاب دوحه و بازخوردهای مخاطبان، طراحی غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط نیز به نحوی تکامل یافته آن طراحی است.