تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3621782
شناسه : 3621782
تاریخ :
خسارت بیمه شدگان طرح سهام یار پرداخت شد اقتصاد ایران: مدت یک ساله طرح سهام یار برای بیمه سهام حقیقی های دارای سبد کمتر از ١٠٠ میلیون تومانی به اتمام رسید و ۶.۴ میلیارد تومان خسارت به حساب مشارکت کنندگان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،طرح سهام یار برای بیمه سهام حقیقی های دارای سبد کمتر از ١٠٠ میلیون تومانی از ٢١ آبان سال گذشته به مدت یک هفته آغاز و سهامداران می‌توانستند با خرید یک ریالی این نماد، سبد سهام را تا ۴ آبان سال جاری بیمه کنند و تا زمان سررسید بازدهی حداقل ٢٠ درصدی برای آنها تضمین شود.

بر اساس این گزارش، پس از اتمام این مدت خسارت بیمه شدگان طرح سهام یار پرداخت شد. سهام‌یار طرح موفقی بود و باعث افزایش اعتماد به بورس شد.

۱. بیش از ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاران حاضر در طرح سهام یار، حداقل به مدت یک سال تشویق به عدم فروش و نگهداری سبد سهام شدند.

۲. همین موضوع موجب شد تا در تاریخ اجرا، روند بازار و رشد شاخص پس از لمس پایین‌ترین مقدار طی سال ۱۴۰۱ تغییر کند.

۳. به منظور جلب اعتماد سهامداران، زمینه استفاده از اعتبار و برند صندوق تثبیت بازار سرمایه فراهم و این موضوع با استقبال بیش از نیم میلیون از سهامداران خرد مواجه شد.

۴. در نهایت به دلیل کسب بازده بیش از ۲۰ درصد توسط اکثریت استفاده کنندگان از این طرح به دلیل رشد بازار ظرف یکسال گذشته، ۶.۴ میلیارد تومان به عنوان خسارت به حساب مشارکت کنندگان در طرح سهام یار پرداخت شد.

۵. از مجموع ۵۰۲.۹ هزار استفاده کننده این طرح با مجموع دارایی بالغ بر ۶.۸ هزار میلیارد تومان، ۲۰۴.۵ هزار نفر پرتفوی را از ۴ آبان به مدت یکسال نگهداری و از میان آنها ۱۱.۶ هزار نفر بازده کمتر از ۲۰ درصد کسب کردند.