تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3621432
شناسه : 3621432
تاریخ :
جزئیات تازه از نحوه پرداخت سود سهام عدالت امسال اقتصاد ایران: احتمال واریز دو مرحله ای سود مشمولین قوت گرفت و طی یکی دو روز اول ۳ هزار نفر بابت تعیین تکلیف سهام متوفیان به سامانه میراث مراجعه کردند.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،مهدی حاجی‌وند مشاور رئیس سازمان بورس در خصوص نحوه واریز سود سهام عدالت در سال جاری گفت: طبق آخرین پیگیری‌ها به احتمال بسیار، سود سهام عدالت مانند سال گذشته به صورت دومرحله‌ای واریز خواهد شد.

تاکنون مجامع 90 درصد از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت برگزار شده و 3 تا 4 شرکت باقی ماندند که به زودی مجامع‌ آنها نیز برگزار و تکلیف سود سهامداران عدالت با برگزاری این مجامع روشن خواهد شد.

بعد از تجمیع، سودها به حساب ذی‌نفعان و سهامداران عدالت واریز خواهد شد. برخی شرکت‌ها از مهلت قانونی برگزاری مجمع تا واریز سود استفاده می‌کنند و هنوز سود را هم واریز نکردند اما پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

سامانه میراث برای انحصار وراثت سهام عدالت متوفیان هم از هفته گذشته آغاز بکار کرده و در یکی دو روز اول حدود 3 هزار نفر به این سامانه مراجعه کرده و سهام عدالت متوفیان آنها تعیین تکلیف شد. ترتیب مراجعه ورثه بر اساس تاریخ فوت از آخر به اول است و هر چه زمان فوت سهامداران عدالت به عقب برمی‌گردد، تعداد متوفیان بیشتر می‌شود.