تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3620512
شناسه : 3620512
تاریخ :
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری اردبیل اعلام کرد: اجرای قانون جوانی جمعیت باهمکاری مردم و مسؤولان اقتصاد ایران: مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به احتمال بالای بروز بحران سالمندی در ۳۰ سال آینده، گفت: برای اجرای موفق قانون جوانی جمعیت و خانواده لازم است مردم و مسؤولان با یکدیگر همکاری کنند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،افسانه جهانی صبح امروز در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره تربیت مربی کنش‌گر جمعیت، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌گرفته در خصوص کاهش جمعیت جوان و احتمال بالای بروز بحران سالمندی در ۳۰ سال آینده، بحث جمعیت از مسائل مهم کشور بوده و همه باید در این راستا برای تحقق جوانی جمعیت تلاش کنیم.

وی افزود: برای اجرای قانون جوانی جمعیت نیازمند همکاری و حمایت مردم و مسؤولان هستیم و برای آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی این موضوع لازم است کنش‌گران وارد عمل شوند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری اردبیل از برگزاری دوره تربیت کنش‌گر جمعیت در هفته اول آذر سال جاری خبر داد و بیان کرد: این دوره با حضور اساتید برجسته کشوری و با مشارکت دستگاه‌های مرتبط برای شرکت‌کنندگان از شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

جهانی تصریح کرد: کنش‌گران اجتماعی بعد از برگزاری دوره، نسبت به فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم در خصوص عواقب بحران سالمندی در آینده، اقدامات هدایت‌گرانه انجام می‌دهند.

نقش موثر تحکیم بنیان خانواده و اجرای قانون جوانی جمعیت در مقابله با تهاجم فرهنگی

رضوان باقلاچی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل نیز در این نشست با اشاره به تهاجمات فرهنگی، تحکیم بنیان خانواده و اجرای قانون جوانی جمعیت را برای مقابله با تهاجم فرهنگی تأثیرگذار دانست.

باقلاچی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در خصوص اجرای برنامه‌های شاد برای فرهنگ‌سازی و ایجاد نشاط در خانواده‌ها، این برنامه‌ها را گامی در راستای تحکیم بنیان خانواده عنوان کرد.

وی ضمن استقبال از برگزاری دوره تربیت کنش‌گر اجتماعی در راستای قانون جوانی جمعیت و خانواده، گفت: گروه‌های مردمی نیز می‌توانند با ورود به این حوزه در راستای ترویج فرزندآوری و ازدواج همکاری کنند.