تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3608305
شناسه : 3608305
تاریخ :
قیمت طلا به کمترین رقم در یک ماه گذشته رسید اقتصاد ایران: قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی با 4 دلار و 31 سنت کاهش به 1896.34 دلار در هر اونس رسید که کمترین رقم در یک ماه گذشته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از رویترز، با افزایش ارزش دلار، قیمت طلا در معاملات امروز به کمترین رقم در بیش از یک ماه گذشته کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 4 دلار و 31 سنت کاهش 1896.34 دلار فروخته شد.

ارزش دلار در برابر رقبایش به بالاترین سطح در 10 ماه گذشته رسید زیرا سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به دلیل چشم‌انداز بالا ماندن نرخ بهره برای مدت طولانی‌تری افزایش یافته است.

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس دیروز گفت، 40 درصد احتمال وجود دارد که فدرال رزرو برای مقابله با تورم مقدار معناداری نرخ بهره را افزایش دهد.

افزایش نرخ بهره، هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است و با دلار قیمت‌گذاری می‌شود را بالا می‌برد.

ییپ جان رانگ، استراتژیست بازار طلا گفت، بازار احتمالا مجبور باشد برای توجیه اینکه فدرال رزرو ممکن است به افزایش نرخ بهره ادامه ندهد، یک سری آمار به ویژه تورم و گزارش فرصت‌های شغلی را در نظر بگیرد و در صورت لزوم سیاست‌های منعطف بیشتری برای کاهش نرخ بهره داشته باشد.

شاخص مخارج مصرف شخصی آمریکا (PCE) که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است، در روز جمعه منتشر می‌شود.

گزارش وزارت کار نیز که به صورت ماهانه گزارش بیکاری را منتشر می‌کند در 6 اکتبر منتشر خواهد شد و پس از آن در 12 اکتبر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده CPI منتشر می‌شود.

اعتماد مصرف‌کننده آمریکا در ماه سپتامبربه علت نگرانی در مورد نگرانی‌های مداوم در مورد افزایش قیمت‌ها و ترس از رکود، به کمترین رقم 4 ماه گذشته کاهش یافت.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان به کمترین میزان در 4 سال گذشته رسیده است.