تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3607783
شناسه : 3607783
تاریخ :
معرفی هوندا آکورد ۲۰۲۴ با تغییرات داخلی و تکنولوژی اقتصاد ایران: هوندا آکورد مدل ۲۰۲۴ با کنترل تهویه جدید دایره‌ای و همین‌طور دکمه‌های جدید بجای دسته‌دنده سنتی گیربکس اتوماتیک معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،نسل جدید هوندا آکورد در نوامبر ۲۰۲۲ با پیشرانه هیبریدی و ارتقاءهای داخلی با مدل ۲۰۲۳ در آمریکا عرضه شد و حالا زمان عرضهٔ مدل ۲۰۲۴ فرارسیده است اما این مدل هنوز برای بازار ایالات‌متحده آماده نیست و فعلاً در ژاپن معرفی شده است. البته احتمالاً تغییراتی که در این خودرو برای مدل ۲۰۲۴ صورت گرفته در نسخهٔ بازار آمریکا هم اعمال خواهد شد. تصاویری که از آکورد ۲۰۲۴ منتشر شده ظاهر خودرو را بدون تغییر نشان می‌دهند که این یعنی همچنان شاد همان ظاهر ساده با چراغ‌های جلوی باریک، جلوپنجرهٔ شش‌ضلعی و چراغ‌های سراسری عقب هستیم.

بااین‌حال، در داخل خودرو تغییراتی به چشم می‌خورد. در بالای داشبورد، قاب جدیدی برای صفحه آمپر دیجیتالی طراحی شده و هرچند اندازهٔ این نمایشگر بدون تغییر باقیمانده اما تغییراتی در تریم اطراف آن صورت گرفته است. همچنین به گفتهٔ هوندا، اکنون یک هدآپ دیسپلی ۱۰.۵ اینچی هم ارائه می‌شود. در میانهٔ داشبورد، همان نمایشگر لمسی ۱۲.۳ اینچی قبلی به چشم می‌خورد اما زیر آن، کنترلر گرد بزرگی دیده می‌شود که جایگزین کنترل‌های سیستم تهویه شده است. این ویژگی جدید جایگزین طرح قبلی با ۱۲ دکمه و ۳ کنترلر کوچک شده است. این یک انتخاب‌گر چندمنظوره است که بخاری، تهویه، کولر و دیگر عملکردهای ضروری که امکان تنظیم برای چند کاربر دارند را کنترل می‌کند.

با مقایسهٔ کابین آکورد ۲۰۲۴ و ۲۰۲۳ متوجه تغییر دیگری هم می‌شویم. هوندا روی کنسول مرکزی، دسته‌دندهٔ سنتی گیربکس اتوماتیک را حذف و آن را با چهار دکمه شامل P، R، N و D جایگزین کرده است. در پشت این دکمه‌ها هم ترمز پارک برقی و دکمه‌های حالات رانندگی جای گرفته‌اند. با این تغییرات، کنسول میانی آکورد حالا خلوت‌تر به نظر می‌رسد. به گفتهٔ هوندا، آکورد ۲۰۲۴ به قوای محرکهٔ دو موتورهٔ جدیدی مجهز شده است اما با قضاوت از روی اطلاعات موجود، به‌احتمال‌زیاد این همان پیشرانهٔ ۲ لیتری هیبریدی است که سال گذشته در نسل یازدهم آکورد ارائه شد. این قوای محرکه ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۳۳۵ نیوتن متر گشتاور دارد.