تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3607556
شناسه : 3607556
تاریخ :
معاون وزیر راه خبرداد: اهمیت ساخت آزادراه قائمشهر-ساری در تسهیل تردد اقتصاد ایران: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از تسریع ساخت آزادراه قائمشهر-ساری با اولویت‌بندی خبر داد و گفت:مجوزهای لازم برای تامین مصالح پروژه دریافت شده و در مرحله دریافت مجوزهای تکمیلی هستیم.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، خیرالله خادمی یادآور شد: عملیات اجرایی در 10 کیلومتر از آزادراه قائمشهر-ساری به عنوان بخشی از کریدور آزادراهی شرق به غرب به عنوان اولویت اول این پروژه در حال انجام است.

وی با تاکید بر اهمیت ساخت آزادراه قائمشهر-ساری در تسهیل تردد از مرکز و شرق استان به سمت استان‌های گلستان، خراسان‌رضوی و خراسان‌شمالی، افزود: با تاکید وزیر راه و شهرسازی برای رفع معارضان محلی و تملک اراضی آزادراه قائم‌شهر-ساری و کسب مجوزهای لازم از دستگاه‌های ذیربط اقدامات لازم تسریع می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت 50 درصدی دولت و 50 درصدی بخش خصوصی در ساخت آزادراه ادامه داد: با توجه به هزینه‌های بالای ساخت، مذاکراتی با بانک عامل برای مشارکت در سرمایه‌گذاری انجام شده است تا 25 درصد سهم از سوی شرکت راهسازی و عمران، 35 درصد بانک عامل و 40 درصد دولت انجام شود.

خادمی گفت: مجوزهای لازم برای تامین مصالح پروژه دریافت شده و در مرحله دریافت مجوزهای تکمیلی قرار دارد.

وی از ساخت حدود 3 کیلومتر تونل به طول 1500 متر و احداث 8 پل بزرگ در این مسیر خبر داد و گفت: یکی از پل‌های بزرگ مسیر 200 متر طول دارد که بر روی رودخانه تجن ساخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، گفت:‌ جاده ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان به ویژه تعطیلات یکی از مسیرهای پرحجم ترافیکی در استان است و بسیاری از مسافران برای سفر به مناطق شمالی و همچنین زائران امام رضا(ع) برای سفر به خراسان رضوی این مسیر را انتخاب می‌کنند . در زمان حاضر 15 کیلومتر از مسیر زیر عبور قرار دارد و ظرف 3 ماه آینده نیز 3 کیلومتر دیگر از این محور مهم به طول 22 کیلومتر در دسترس قرار می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بیان روند احداث پل کابلی شهرستان پل سفید، علام کرد: این پل واقع در محور سوادکوه به طول 600 متر با رمپ‌های طرفین یکی از مهمترین پروژه‌های راهسازی در استان برای رفع گلوگاه ترافیک در این محدوده است. زیرا محور سواد کوه تنها مسیر ترانزیتی شمال کشور است و رانندگان در محدوده شهر سوادکوه همیشه با حجم بالایی از ترافیک مواجه می‌شوند. ساخت این پل در حال حاضر 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خادمی همچنین از افتتاح بخشی از گلوگاه‌های ترافیکی در استان از تابستان سال گذشته تا امروز به ارزش بیش از 800 میلیارد تومان خبر داد.