تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اخبارشرکت ها
لینک : econews.ir/5x3607538
شناسه : 3607538
تاریخ :
تفاوت فرش مراکشی و کلاسیک؛ کدام ارزش خرید دارد؟ اقتصاد ایران: اگر برای خرید فرش ماشینی به فروشگاه های مختلف مراجعه کرده باشید...

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

اگر برای  خرید فرش ماشینی  به فروشگاه های مختلف مراجعه کرده باشید، حتما فرش های مراکشی و کلاسیک را مشاهده کرده اید که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند. انتخاب هر کدام از این فرش ها بستگی به سلیقه و نظر شخصی مشتریان دارد، اما به طور کلی زمانی مشتریان می توانند خرید هوشمندانه ای داشته باشند که با تفاوت میان فرش های مراکشی و فرش کلاسیک آشنا باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم به طور کامل راهنمای  خریدفرش مراکشی و کلاسیک را به شما توضیح دهیم تا بتوانید با خیالی راحت، یکی از آن ها را انتخاب و خرید کنید.

تفاوت فرش مراکشی و کلاسیک در چیست؟

 فرش مراکشی یکی از سبک های جدید فرش است که می تواند برای سبک دکوراسیون مینیمالیسم گزینه بسیار خوبی محسوب شود. این فرش ها با ظاهر ساده طراحی می شوند و همین سادگی آن هاست که این فرش ها را از سایر فرش ها متمایز کرده است. در این میان فرش های کلاسیک نیز با داشتن طرح های خاص و منحصر به فرد خودشان، می توانند گزینه خوبی برای خرید محسوب شوند. به خصوص اینکه طرح های ایرانی و جذابی در این فرش ها به کار رفته اند.

با توجه به مزایا و خصوصیات هر یک از فرش های مراکشی و کلاسیک به شما حق می دهیم که میان انتخاب این دو فرش مردد شوید. از این رو در ادامه مقاله تفاوت این دو فرش را به طور کامل توضیح می دهیم.

1. تفاوت ظاهری فرش کلاسیک و مراکشی

ظاهر مهم ترین تفاوت میان فرش مراکشی و کلاسیک است. به عنوان مشتری این فرش ها باید بدانید که در فرش های مدرن دیگر خبری از طرح های شلوغ، ترنج و گل های متنوع نیست. این فرش ها به صورت ساده و نهایتا با چند طرح هندسی طراحی می شوند. ولی فرش های کلاسیک طراحی خاص تری دارند و در آن ها گل های متنوع و طرح های اصیل ایرانی به کار رفته اند. اگر بخواهیم انواع فرش های کلاسیک را لیست کنیم میتوانیم به  فرش افشان، فرش شکارگاه، فرش طلاکوب و فرش ترنج دار اشاره کنیم.

2. تفاوت بافت و تراکم فرش مراکشی و کلاسیک

بافت و تراکم فرش ماشینی مهم ترین فاکتور برای کیفیت آن است. به طور کلی، تفاوت چندانی میان فرش های مراکشی و کلاسیک از نظر بافت وجود ندارد و شما می توانید بر اساس سلیقه خودتان هر یک از این فرش ها را انتخاب کنید. میزان تراکم فرش های مدرن و کلاسیک بر اساس تعداد شانه های آن ها محاسبه می شود. کم تراکم ترین فرش ها 700 شانه هستند و پر تراکم ترین آن ها 1500 شانه می باشند. هم فرش های مدرن و هم فرش های کلاسیک در تراکم های متفاوت به فروش می روند.

3. تفاوت فرش مدرن (مراکشی) و کلاسیک در میزان استحکام

استحکام فرش های مدرن و کلاسیک بستگی به نوع الیاف به کار رفته در آن ها دارد. هر چقدر این فرش ها الیاف مقاوم تری داشته باشند، می توانند مقاومت بیشتری از خود نشان دهند. در سال های اخیر با توجه به پیشرفت هایی که در تولیدات فرش های مدرن و کلاسیک شده است، این فرش ها با بهترین جنس و کیفیت ساخته می شوند. همین موضوع باعث شده تا تفاوت چندانی میان استحکام فرش های مدرن و کلاسیک وجود نداشته باشد. اگر می خواهید یک فرش با استحکام بالا داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که فرش های پرتراکم را انتخاب کنید.

4. تفاوت قیمت فرش مراکشی و کلاسیک

تفاوت قیمتفرش مراکشی و کلاسیک یکی دیگر از فاکتورهایی است که باید بررسی کنیم. به طور کلی، قیمت فرش ماشینی بیشتر به کیفیت و تراکم فرش ها وابسته است و وابستگی کمی به سبک و طرح دارد. اگر در فرش های مدرن طرح های طلاکوب وجود داشته باشند، قیمت آن ها نسبتا بالا می رود. ولی اگر همین فرش ها با ظاهر ساده طراحی شوند قیمت پایین تری خواهند داشت. اگر بودجه محدودی دارید و یکی از فاکتورهای شما برای خرید این فرش ها، قیمت است، پیشنهاد می کنیم که با دقت بیشتری قیمت این فرش ها را با هم مقایسه کنید. در این صورت می توانید فرش مخصوص به خودتان را با توجه به بودجه ای که دارید، انتخاب کنید.

بهترین فرش های مدرن ماشینی را از کجا بخریم؟

انتخاب یک فروشگاه معتبر برای خرید فرش ماشینی مدرن می تواند تاثیر مستقیمی روی طول عمر این فرش ها داشته باشد. فرش های مدرن جزء فرش های جدید هستند که در اکثر فروشگاه ها مدل ها و طرح های آن را به وفور مشاهده می کنید. اما همه فروشگاه ها بهترین کیفیت را به شما ارائه نمی کنند و این یعنی اینکه برای خرید فرش های مدرن ماشینی باید دقت کافی داشته باشید.

فروشگاه فرش امیرکبیر، جزء فروشگاه هایی است که محصولات خود را با بهترین کیفیت به شما ارائه می کند. فقط کافیست که به سایت این فروشگاه به ادرس " Amirkabircarpet.ir"  وارد شوید و تنوع محصولات آن را مشاهده نمایید. در این صورت است که دیگر خیالتان از بابت کیفیت فرش مدرن و ماندگاری آن راحت خواهد بود.