تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3607002
شناسه : 3607002
تاریخ :
پیام وزیر علوم در آغاز سال تحصیلی جدید؛ مصمّم به استقرار عدالت آموزشی درکشور هستیم اقتصاد ایران: وزیر علوم گفت: مصمم‌تر و مسئولانه‌تر از پیش، در استقرار عدالت آموزشی خواهیم کوشید.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمد علی زلفی‌گل، وزیر علوم به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پیامی صادر کرد که به شرح ذیل است:


بسم الله الرحمن الرحیم

بانگ اذانِ آگاهی از مناره‌های «مهر» برخاسته است. از چشمه‌ی زلال معرفت، وضو خواهیم ساخت و قامت به ستایش پروردگاری می‌بندیم که سخاوتمندانه، «دانایی» را به انسان ارزانی داشت و بدین نشان او را «اشرف مخلوقات» نامید که بیاموزد و بیاموزاند تا راستی و رستگاری، مقصد و مقصود جهان باشد.

هم‌صدا با فرزندان برومند ایران اسلامی، بانگ برمی‌آوریم «حی علی‌خیرالعمل» و چشم امید داریم که در جدال با جهل و جهاد دانش، مشمول این مرحمت حضرت حق شویم که: «هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَایَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُولُوالْأَلْبَاب».

در آستانه بهار تحصیلی، به شور و شوق، از حریم قدسی دانش، غبار برمی‌گیریم و در استقبال از آینده‌سازان این دیار کهن، اسپند دود خواهیم کرد تا در عرصه ها‌ی تربیتی و صحنه ها‌ی صعود علمی و میادین معرفتی، چون کوه استوار و، چون خورشید، جهان‌تاب باشند.

تقارن ماه مهر و موسم مقاومت (دفاع مقدس) را حُسن انجام سال جدید تحصیلی می‌دانم و چشم آن دارم که با مشق منش شهداء و ایثارگران و آزادگان و تلمّذ از منویّات رهبر عالیقدر به فتح قلل علمی نائل شوند و در کسوت خدمتگزاری خیرخواه، حسن‌فرجام فرزندان فرهیخته‌ام را شاهد باشم.

امیدوارم کارنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت سیزدهم که نشان مردمی را بر سینه دارد، به قلم‌ها و قدم‌های اساتید معزّز، دانشجویان شریف و کارکنان خدوم نظام آموزشی، مقبول طبع مردم نجیب و اسباب آبرومندی دست‌اندرکاران آموزش عالی قرار گیرد.

مصمم‌تر و مسئولانه‌تر از پیش، در استقرار عدالت آموزشی خواهیم کوشید و در صیانت از حقوق دانشگاهیان، حاکمیت قانون، حفظ استقلال، توسعه رفاه، ایجاد آرامش و تعمیم حمایت مالی و معنوی گام خواهیم برداشت و از فرزندان فرهیخته‌ام فروتنانه می‌خواهم که با کسب توفیق در مراتب تحصیلی، رضایت خداوند و نشاط خانواده‌های خویش را رقم بزنند.