تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3606886
شناسه : 3606886
تاریخ :
وزیر امور خارجه اعلام کرد: آمادگی ایران برای توسعه روابط دوجانبه با برزیل اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای برزیلی خود آمادگی ایران برای توسعه روابط با برزیل در چارچوب دوجانبه و گروه بریکس را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با "مائورو ویرا"، وزیر امور خارجه برزیل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار از حمایت برزیل از عضویت جمهوری اسلامی ایران در گروه بریکس تشکر کرد.

وی با اشاره به دیدار بسیار خوب رؤسای جمهور دو کشور ایران و برزیل در ژوهانسبورگ گفت: آماده‌ایم روابط دو کشور را در چارچوب دوجانبه و نیز بریکس توسعه دهیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جایگاه خاص برزیل در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال وارد 120 سالگی روابط دیپلماتیک دو کشور شده‌ایم و لازم است به این‌ مناسبت برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشیم.

امیرعبداللهیان از همتای برزیلی خود جهت سفر به ایران دعوت کرد که مورد استقبال وی قرار گرفت و قرار شد در زمان مناسب مورد توافق برنامه ریزی شود.

مائورو ویرا، وزیر خارجه برزیل نیز در این دیدار روابط با ایران را برای کشورش حائز اهمیت دانست و گفت آمادگی داریم روابط دو کشور را در بخش دولتی و خصوصی افزایش دهیم.

طرفین در این دیدار بر ضرورت تسریع در برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و حمایت از همکاری‌های بخش‌ خصوصی دو کشور تاکید کردند.