تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3606873
شناسه : 3606873
تاریخ :
وزیر آموزش و پرورش: امروز روز تولد دوباره امید در کشور است اقتصاد ایران: وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز شاهد آن هستیم که با شعار «ما می توانیم» مدرسه را نقطه آغاز قوی شدن ایران عزیز کنیم و به امید ساختن ایران سربلند، زمینه ظهور حضرت حجت (عج) را فراهم آوریم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،رضا مراد صحرایی، صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی در آموزشگاه شهید کمندی ضمن تبریک این ایام به ارائه گزارشی از وضعیت شروع سال تحصیلی پرداخت و بیان کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی به طور همزمان در حال اجراست و بسیاری از اعضای هیئت دولت در سراسر کشور به همین مناسبت در مدارس مختلف حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۵۰ مدیر، معاون و سازمان‌های تابعه در کنار مقامات استانی در مراسم آغاز سال تحصیلی حضور دارند و در سراسر ایران در این جشن حاضر هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طی دو سال فعالیت دولت سیزدهم، بیش از ۳.۵ میلیون مترمربع فضای آموزشی تحویل داده شده است و امسال در کنار ساختن ۲ هزار و ۲۰ مدرسه می توان به ساخت مدارسی همچون این آموزشگاه به همت سازمان نوسازی مدارس کشور ظرف ۱۲۰ روز اشاره کرد.

صحرایی اظهار کرد: امروز شاهد آن هستیم که با شعار «ما می توانیم» مدرسه را نقطه آغاز قوی شدن ایران عزیز کنیم و به امید ساختن ایران سربلند، زمینه ظهور حضرت حجت (عج) را فراهم آوریم.

همچنین محمدمهدی کاظمی؛ رئیس پروژه بازگشایی مدارس ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به معلمان و دانش آموزان گفت: در سال تحصیلی جدید آمادگی پذیرش ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در ۱۰۰ هزار مدرسه را داریم.

وی ادامه داد: امروز جشن بازگشایی مدارس در همه مدارس سراسر کشور برگزار میشود و ریاست جمهور و وزیر آموزش و پرورش نیز در یکی از مدارس استان تهران در بهارستان حضور دارند تا زنگ آغاز سال تحصیلی و زنگ ایثار و مقاومت به صدا درآید و این زنگ به طور همزمان در مدارس سراسر کشور به صدا در می‌آید.

معاون آموزش متوسطه گفت: بیش از ۱۵۰ میلیون جلد کتاب در ۹۹۰ عنوان تولید شده است و در اختیار ادارات کل آموزش و پرورش قرار گرفته است و امروز تقدیم دانش آموزان می شود.

وی گفت: همه دانشآموزانی که در سامانه مربوط به ثبتنام کتاب درسی ثبت سفارش داشتند، کتاب‌های خود را تحویل می گیرند.