تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3606839
شناسه : 3606839
تاریخ :
دیدار وزیران خارجه ایران و ویتنام در نیویورک اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با وزیر امور خارجه ویتنام در محل اقامت خود دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حسین امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از دیدار با بوی تهانا سون، روابط دو کشور ایران و ویتنام را ریشه دار، دوستانه و رو به گسترش دانست و آمادگی کشورمان را برای توسعه این روابط در زمینه های مختلف اعلام داشت.

امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورمان به همتای ویتنامی از طریق وزیر خارجه، به نتایج خوب سفر چندی پیش رئیس مجلس ویتنام به تهران و اسناد خوب امضا شده در این سفر اشاره کرد و افزود، جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور آمادگی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان حمایت از بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی برای تقویت روابط و ارتقا حجم مبادلات تجاری میان دو کشور را مهم دانست و افزود در این زمینه لازم‌ است اسناد لازم برای تسهیل همکاری های تجاری میان دو کشور امضا شود.

وی همچنین از همتای ویتنامی خود برای سفر به ایران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه ویتنام نیز در این دیدار، روابط دو کشور را قدیمی و ریشه دار دانست و از نتایج سفر اخیر رئیس مجلس ویتنام به ایران ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین آمادگی طرف ویتنامی برای برگزاری کمیسیون‌ مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه ویتنام افزود برای استمرار مشورت‌ها و گفتگوها با همتای ایرانی آمادگی دارد. در این راستا برای سفر به ایران در پاسخ به دعوت به عمل آمده از وی توسط همتای ایرانی استقبال کرد و به طور متقابل از همتای ایرانی برای سفر به ویتنام دعوت به عمل آورد.