تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3606803
شناسه : 3606803
تاریخ :
برآورد ۱۲ میلیارد دلاری هزینه بازسازی مراکش پس از زلزله اقتصاد ایران: پادشاه مراکش طی اظهاراتی اعلام کرد که این کشور ۱۲۰ میلیارد درهم (۱۱.۶ میلیارد دلار؛ ۹.۴ میلیارد پوند) برای بازسازی مناطق ویران شده در زلزله ۸ سپتامبر باید هزینه کند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از بی‌بی‌سی، محمد ششم، پادشاه مراکش طی اظهاراتی اعلام کرد که این کشور 120 میلیارد درهم (11.6 میلیارد دلار؛ 9.4 میلیارد پوند) برای بازسازی مناطق ویران شده در زلزله 8 سپتامبر باید هزینه کند.

گفته می‌شود که این بودجه همچنین برای حمایت از بیش از 4.2 میلیون نفر از مردم استان‌های زلزله زده در این کشور آفریقایی استفاده می‌شود.

پادشاه مراکش روز چهارشنبه گفت که این بودجه برای "اسکان مجدد افراد زلزله زده، بازسازی خانه‌ها و زیرساخت‌ها" در یک دوره پنج ساله استفاده خواهد شد.

زمین لرزه 6.8 ریشتری، قوی ترین زلزله مراکش در بیش از 60 سال گذشته، بیش از 2900 کشته و همچنین بیش از 5000 زخمی برجای گذاشت.

این زمین لرزه زیرساخت ها و بیش از 50000 مکسن را نیز در منطقه کوه‌های اطلس بزرگ ویران کرد.

تا کنون، مراکش 700 میلیون دلار کمک مالی برای کمک به زلزله زدگان و طرح‌های بازسازی این کشور دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش، مراکش قصد دارد با استفاده از بودجه اختصاص داده شده توسط دولت این کشور، کمک‌های بین المللی و ادامه کمک‌های مالی به صندوق بازسازی زلزله، این کسری را جبران کند.