تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3606800
شناسه : 3606800
تاریخ :
وزیر امور خارجه کشورمان به ویتنام دعوت شد اقتصاد ایران: وزیر خارجه ویتنام در دیدار با امیرعبداللهیان در نیویورک ضمن دعوت از وی برای سفر به هانوی، آمادگی طرف ویتنامی برای برگزاری نشست کمیسیون‌ مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را اعلام کرد.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز (جمعه) ۳۱ شهریور ماه، در حاشیه هفتاد و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با «بوی تهانا سون» وزیر امور خارجه ویتنام در محل اقامت خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران با ابراز خرسندی از این دیدار، روابط دو کشور ایران و ویتنام را ریشه دار، دوستانه و رو به گسترش خواند و آمادگی ایران را برای توسعه این روابط در زمینه‌های مختلف اعلام کرد.

امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور به همتای ویتنامی از طریق وزیر خارجه، به نتایج خوب سفر چندی پیش رئیس مجلس ویتنام به تهران و اسناد خوب امضا شده در این سفر اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور آمادگی دارد.

وی حمایت از بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی برای تقویت روابط و ارتقای حجم مبادلات تجاری بین دو کشور را مهم برشمرد و افزود: در این زمینه لازم‌ است اسناد لازم برای تسهیل همکاری‌های تجاری بین دو کشور امضا شود. امیرعبداللهیان همچنین از همتای ویتنامی برای سفر به ایران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه ویتنام نیز در این دیدار، روابط دو کشور را قدیمی و ریشه دار خواند و از نتایج سفر رئیس اخیر رئیس مجلس ویتنام به ایران ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین آمادگی طرف ویتنامی برای برگزاری نشست کمیسیون‌ مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را اعلام کرد.

وزیر خارجه ویتنام در راستای استمرار مشورت‌ها و گفت‌وگوها با همتای ایرانی از دعوت امیرعبداللهیان برای سفر به تهران استقبال کرد و از وزیر امور خارجه ایران برای سفر به هانوی دعوت به عمل آورد.