تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3606708
شناسه : 3606708
تاریخ :
سردار دهقان تاکید کرد: سواحل مکران بستر مناسب برای سرمایه‌گذاران خارجی اقتصاد ایران: دبیر شورای توسعه سواحل مکران خواستار فراهم شدن بستر مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در این منطقه شد و گفت: زیربناهای سواحل مکران در هر زمینه‌ای کم است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  حسین دهقان با اشاره به ایجاد مزیت‌های لازم در «منطقه مکران» برای تشویق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، اظهار کرد: اساسا دولت در آن حدی از توان موجود اقتصادی قرار ندارد که بخواهد زیر ساخت های منطقه مکران را توسعه دهد.

وی ادامه داد: حتما باید به دنبال این باشیم که ظرفیت‌های بخش خصوصی و به ویژه ایجاد بستر لازم برای مشارکت،  جهت سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه مذکور را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه یک عقب افتادگی طولانی مدت را در منطقه فوق داریم، افزود: وقتی به درستی به این منطقه نگاه می اندازیم، زیر بناها در هر زمینه کم است و اگر نتوانیم این مسئله را به سرعت پوشش دهیم، امکان بارگذاری و سرمایه‌گذاری در منطقه مذکور روی نخواهد داد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در صورت سرمایه گذاری در منطقه فوق نیازمند زیر ساخت هایی همچون آب، برق و ارتباطات است، گفت: همچنین ما باید مشوق هایی را برای بخش خصوصی در این منطقه ایجاد کنیم و این بدین معناست که این منطقه برتری نسبت به مناطق دیگر دارد. لذا اگر این منطقه مزیت لازم را نداشته باشد، سوال این است که چرا بخش خصوصی باید به این منطقه بیاید؟

دبیر شورای توسعه سواحل مکران بیان کرد:‌ فردی سرمایه‌دار ممکن است که غیرت ملی داشته و جنبه های منفعت ملی را ببیند اما آن سوی مسئله این است که حتما ارزش و بازدهی سرمایه برای این سرمایه دار نیز مهم است. بنابراین  آن بخش باید قابل رقابت با هر جایی که می توانست سرمایه گذاری کند، باشد؛ حال چه در داخل و چه در خارج از کشور.

دهقان با بیان این‌که دولت علاقمند ایجاد مشوق‌های لازم در راستای توسعه منطقه مکران است، به خانه ملت گفت: مهم این است بتوانیم اجماعی را ایجاد کرده و به نوعی حوصله‌ای را فراهم کنیم تا وقتی می گوییم قصد تجربه یک حکمرانی جدید را داریم، بتوانیم آن را عملیاتی کنیم؛ لازمه این مهم این است که باید همه روی موضوع تمرکز داشته باشند بنابراین باید دعواها را کنار بگذاریم و هم افزایی داشته باشیم.