تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3606603
شناسه : 3606603
تاریخ :
امیر آشتیانی: ایران آماده ارتقای سطح همکاری با عمان است اقتصاد ایران: وزیر دفاع با اشاره به اهمیت منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، لزوم آرامش و تأمین امنیت این منطقه راهبردی با مشارکت کشورهای منطقه را مورد تأکید قرار داد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقا سطح همکاری با عمان را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، فرمانده نیروی زمینی ارتش سلطنتی عمان سرلشکر ستاد «مطر بن سالم بن راشد البلوشی» با حضور در ستاد وزارت دفاع با امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر محمدرضا آشتیانی در دیدار با سرلشکر بلوشی با اشاره به اهمیت و جایگاه بالای کشور عمان در روابط میان دو‌کشور، گسترش تعاملات و همکاری‌ها میان دو کشور را در چارچوب رهبران دو‌کشور ارزیابی و بر پیگیری توافقات صورت گرفته تأکید کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به اهمیت منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز،  لزوم آرامش و تأمین امنیت این منطقه راهبردی با مشارکت کشورهای منطقه را مورد تأکید قرار داد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقا سطح همکاری با عمان را اعلام کرد.

در این دیدار، فرمانده نیروی زمینی ارتش سلطنتی عمان سرلشکر ستاد «مطر بن سالم بن راشد البلوشی» با ابراز خوشحالی از حضور در جمهوری اسلامی ایران روابط میان دو کشور و ملت را خوب ارزیابی و سفرهای مقامات سیاسی و نظامی دو کشور را برای ارتقا سطح روابط بسیار مؤثر دانست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش سلطنتی عمان با اشاره به سیاست متعادل و متوزان کشور عمان در جهان و رعایت حُسن همجواری با همه همسایگان، رابطه با جمهوری اسلامی ایران را با اهمیت توصیف و بر ارتقای سطح روابط تأکید کرد.