تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3606531
شناسه : 3606531
تاریخ :
افزایش 25 درصدی حجم تجارت چین و روسیه اقتصاد ایران: حجم تجارت بین روسیه و چین در هشت ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از روسیا الیوم، داده‌های اداره گمرک فدرال روسیه نشان می‌دهد که حجم تجارت بین روسیه و چین در دوره ژانویه تا آگوست سال جاری((دی ماه ۱۴۰۱ تا مرداد ۱۴۰۲) نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، ۲۵ درصد افزایش یافته است.

گزارش گمرک روسیه در ضمن نتایج پانزدهمین نشست کمیته فرعی همکاری گمرکی بین روسیه و چین آمده است.

ولادیمیر ایوین، معاون رئیس گمرک روسیه ریاست هیئت روسی در این نشست را برعهده داشت و هیئت چینی هم با سرپرستی  وانگ لینگجون، معاون رئیس اداره کل گمرک چین در این نشست حضور دارند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سپتامبر امسال، حجم مبادلات تجاری روسیه و چین در هشت ماه اول سال جاری به ۱۵۵.۱ میلیارد دلار افزایش یافت.

صادرات چین به بازار روسیه در دوره مذکور بالغ بر ۷۱.۸ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ ، ۶۳.۲ درصد افزایش داشته است.

در همین حال، صادرات روسیه به چین ۱۳.۳ درصد افزایش یافته و به ۸۳.۳ میلیارد دلار رسیده است و به این ترتیب تراز تجاری به نفع روسیه تغییر کرده است، زیرا صادرات این کشور به بازار چین بیش از واردات این کشور از این کشور بوده است.