تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3606496
شناسه : 3606496
تاریخ :
از نظر حجم تراکنش‌های خام؛ هند دومین بازار بزرگ رمز ارز جهان شناخته شد اقتصاد ایران: هند، عنوان دومین بازار بزرگ رمز ارز در جهان را از نظر «حجم تراکنش‌های خام» به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از سایت کوین مارکت کپ، گزارش اخیر «تحلیل زنجیره ای» (Chainalysis) در بازه زمانی جولای سال گذشته میلادی تا ژوئن ۲۰۲۳ بیانگر آن است که هند حدود ۲۶۹ میلیارد دلار در حجم رمز ارز‌ها ثبت کرده است. بنابر این گزارش هند در این زمینه از انگلیس، ترکیه و روسیه پیشی گرفته است.

آسیای مرکزی و جنوبی (شامل هند) پس از آمریکای شمالی و اروپای مرکزی، شمالی و غربی سومین بازار بزرگ رمز ارز‌ها در جهان به شمار می‌رود و بر اساس گزارش‌ها سال گذشته رشد قابل توجهی در این خصوص داشته است.

به گفته کارشناسان رشد بازار ارز‌های دیجیتال در هند تحت تاثیر عوامل متعددی مانند «افزایش محبوبیت درگاه‌های معاملاتی همتا به همتا» (Peer to Peer)، افزایش برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و همچنین افزایش پذیرش ارز‌های دیجیتال توسط بازرگانان و مشاغل قرار دارد.

نکته جالب آنکه دولت نرخ مالیات دولت هند بر بازار رمز ارزها، بیشتر از سایر کشورهاست! اما همچنان تقاضای مردمی برای رمز ارز‌ها در هند باقی است و این کشور را به بازیگری مطرح در این عرصه تبدیل کرده است.