تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3606456
شناسه : 3606456
تاریخ :
نشست وزاری گردشگری اکو در اردبیل برگزار می‌شود اقتصاد ایران: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از آمادگی استان برای برگزاری نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در مهرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران از اردبیل به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، حسن محمدی ادیب در جلسه هماهنگی ستاد استانی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ اظهار کرد: نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو ۱۲ تا ۱۴ مهرماه در اردبیل برگزار می‌شود و استان آماده میزبانی از این رویداد است. 
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: تمامی کشورهای عضو در سطح وزرا و معاونین وزرا برای حضور در این نشست اعلام آمادگی کرده‌اند و بعد از سال‌ها برنامه‌ای در این سطح و با حضور وزرای ۱۰ کشور در ایران برگزار می‌شود که فرصت ویژه‌ای برای استان است. 
 
وی تاکید کرد: باید دستگاه‌های مختلف حاضر در ستاد استانی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در زمینه برگزاری این نشست همکاری‌های لازم را داشته باشند و فضاسازی محیطی، آماده کردن استان و هماهنگی‌های لازم از سوی همه دستگاه‌ها انجام شود. 
 
محمدی ادیب با اشاره به انجام هماهنگی‌های لازم با وزارت خارجه و وزارت میراث‌فرهنگی، ادامه داد: نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، نشست کارشناسان این کشورها و نشست‌های B۲B  اقتصادی از جمله برنامه‌های این رویداد است که در کنار آن بازدید از چند جاذبه استان نیز برنامه‌ریزی شده است.