تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3605712
شناسه : 3605712
تاریخ :
تأمین لوازم التحریر ۱۲۰ کودک کرمانی در آستانه مهر +فیلم اقتصاد ایران: مسئول هیأت و گروه جهادی نورالرضا (ع) گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی و با توجه به نیاز و محرومیت دانش‌آموزان جنوب کرمان، با کمک مردم، برای ۱۲۰ دانش‌آموز نیازمند ۴ روستای این منطقه لوازم‌التحریر تهیه و اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  ، محمود مدینه نگاه مسئول هیأت و گروه جهادی نورالرضا (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: گروه جهادی هیأت نورالرضا(ع) ۱۰ سالی است که در روستاهای جنوب استان کرمان مشغول کارهای جهادی و خدمت‌رسانی در راستای بازسازی منازل و مدارس کپری این مناطق است. برنامه ما این بود که در ۴۰ روستای این منطقه که نیاز دارند، مدارس ۳ کلاسه بسازیم.

ساخت هفتمین مدرسه در روستای کهورآباد

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ مدرسه را ساخته و تحویل داده‌ایم گفت: با کمک خیرین از سال گذشته ساخت هفتمین مدرسه را آغاز کردیم که این مدرسه در روستای کهورآباد است و در مراحل پایانی ساخت خود است.

مدینه‌نگاه گفت: با همه تلاش‌های صورت گرفته، این مدرسه برای آغاز سال تحصیلی آماده نمی‌شود اما ان شاء الله تا اواسط آبان‌ماه تکمیل و در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

 

خوشحالی دانش‌آموزان از احداث مدرسه در روستای کهورآباد

کمک ۶۰۰ میلیونی مردم برای ساخت مدرسه ۳ کلاسه

مسئول هیأت و گروه جهادی نورالرضا (ع) گفت: تاکنون حدود ۴۵۰ میلیون تومان برای ساخت این مدرسه ۳ کلاسه با کمک مردم هزینه شده است و تا تکمیل نهایی آن بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان دیگر نیز نیاز است.


دانش‌آموزان این روستا تاکنون در کانکس تحصیل می‌کردند

وی افزود: در طول سال، گروه جهادی این هیأت که متشکل از ۸۰ نفر بچه هیأتی‌ها هستند، طی دو بازه زمانی ۱۵ روزه در تابستان و ایام منتهی به عید نوروز در این منطقه حاضر می‌شویم و در روستاهای مختلف این منطقه به اجرای برنامه‌های عمرانی و فرهنگی می‌پردازیم.

اهدای ۱۲۰ بسته لوازم التحریر به دانش‌آموزان نیازمند

مدینه نگاه با اشاره به اینکه در آستانه سال تحصیلی و با توجه به نیاز و محرومیت دانش‌آموزان این منطقه، اهدای لوازم‌التحریر را در دستور کار داشتیم. با کمک مردم، برای ۱۲۰ دانش‌آموز نیازمند ۴ روستای این منطقه لوازم‌التحریر تهیه شد.

مسئول هیأت و گروه جهادی نورالرضا (ع) گفت: هر کدام از این بسته‌ها حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان هزینه داشت که شامل کیف، دفتر ۴۰ برگ، دفتر نقاشی، مداد و خودکار، مدادرنگی و ... است. در مجموع برای تهیه این بسته‌ها ۶۰ میلیون تومان مردم کمک‌رسانی کردند.

۲۵ خانه برای کپرنشین‌ها ساختیم

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه ما در روستاهای این منطقه ساخت مدارس ۳ کلاسه برای مناطق مورد نیاز بود که ان شاء الله با ساخت ۳-۴ مدرسه دیگر این هدف به مقصد خواهد رسید. جدای از مدارس در این سال‌ها بیش ۲۵ خانه هم برای نیازمندان و کپرنشین‌های این منطقه احداث کردیم.