تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3605076
شناسه : 3605076
تاریخ :
آمریکا شرکت‌های ترکیه را تحریم می‌کند اقتصاد ایران: یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا فاش کرد که دولت این کشور در حال برنامه‌ریزی برای اعمال تحریم‌های ثانویه علیه پنج شرکت مستقر در ترکیه و یک شهروند این کشور است که متهم به کمک به روسیه برای دور زدن تحریم‌های غرب هستند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از راشاتودی، یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه در گفتگو با رویترز فاش کرد که دولت این کشور در حال برنامه ریزی برای اعمال تحریم‌های ثانویه علیه پنج شرکت مستقر در ترکیه و یک شهروند این کشور است که متهم به کمک به روسیه برای دور زدن تحریم‌های غرب هستند.

انتظار می‌رود این محدودیت‌ها در بسته بزرگی از اقدامات تنبیهی که روسیه را هدف قرار می‌دهد، اعلام شود که شامل تحریم بیش از 150 نهاد و همچنین شرکت‌های کشتیرانی و تجاری "مظنون به کمک در تعمیر کشتی‌های تحریم‌شده مرتبط با وزارت دفاع روسیه و کمک به انتقال کالاهای دو منظوره می‌شود."

بر اساس این گزارش، شرکت‌های مارجانا اینسات دیس تجارت Margiana Insaat Dis Ticaret، شرکت صنعت، تجارت و فناوری اطلاعات دمیرچی Demirci Bilisim Ticaret Sanayi  و شرکت کشتی‌سازی دنکار Denkar Ship Construction که دفتر مرکزی آن‌ها در ترکیه است، به ارائه خدمات تعمیر کشتی و دور زدن تحریم‌های روسیه متهم شده‌اند.

واشنگتن همچنین آژانس کشتی‌سازی آی‌دی ID Ship Agency و مالک آن و همچنین شرکت سی‌تی‌ال CTL Limited را هدف قرار داده است. وزارت امور خارجه آمریکا مدعی است که شرکت سی‌تی‌ال واسطه‌ای است که قطعات الکترونیکی آمریکایی و اروپایی را به شرکت‌هایی در روسیه ارسال می‌کند.

به گفته این مقام وزارت خزانه‌داری، به نقل از رسانه‌ها، این بسته جدید تحریم‌ها پایگاه صنعتی، بخش دریایی و تامین‌کنندگان فناوری روسیه و تأسیسات تولید و تعمیر سیستم‌های تسلیحاتی روسیه را هدف قرار می‌دهد.

این تحریم‌ها که اکنون شرکت‌ها و یک فرد مستقر در ترکیه را هدف قرار می‌دهد، در دوره حساسی برای روابط واشنگتن و آنکارا رخ خواهد داد و دولت بایدن امیدوار است که دولت ترکیه عضویت سوئد در ناتو را در اوایل اکتبر تصویب کند.