تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3603569
شناسه : 3603569
تاریخ :
جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش: اقتدار دفاعی ما مبتنی بر دانش نخبگان داخلی است اقتصاد ایران: جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان این که عرصه جنگ نرم، نیازمند جهاد علمی و استفاده از دانش و فناوری روز است، گفت: اقتدار دفاعی ما مبتنی بر استفاده از دانش متخصصان و نخبگان داخلی است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  امیر سرتیپ علیرضا الهامی جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع دانشجویان بیست و یکمین دوره جامعه‌پذیری نظامی مشترک دانشگاه‌های افسری ارتش در مرکز آموزش ۰۱ شهیدان سرباز نزاجا، با اشاره به رمز ماندگار شدن واقعه کربلا در تاریخ اظهار داشت: رمز ماندگار شدن واقعه کربلا، نشأت گرفته از فداکاری و از خودگذشتگی بی‌بدیل اهل بیت و اصحاب وفادار حضرت اباعبدالله (ع) برای انتقال مفهوم اسلام ناب است که به شجاعت، صبر و ولایت‌مداری معنای تازه‌ای بخشیدند.

وی با بیان اینکه تاریخ غنی دوران دفاع مقدس، پر از صحنه‌های جان‌فشانی رزمندگانی است که نام انقلاب اسلامی و خود را در پهنه تاریخ به ثبت رساندند، تصریح کرد: انتقال مفاهیم بی‌نظیر دوران دفاع مقدس به نسل‌های آینده، با توجه به میدان جنگ نرم امروزی، نوعی جهاد تبیین محسوب می‌شود که وظیفه‌ای مهم برای همگان است.

جانشین نیروی پدافند هوایی با بیان اینکه عرصه جنگ نرم نیازمند جهاد علمی و استفاده از دانش و فناوری روز است، گفت: اقتدار دفاعی و توانمندی نیروهای مسلح ما امروز مبتنی بر استفاده از دانش متخصصان و نخبگان داخلی است.

وی با تأکید بر اهمیت ضرورت رشد علمی در میان دانشجویان عنوان کرد: یکی از الزامات مهم در کشور، قوی‌تر شدن به ویژه در حوزه‌های علم، تکنولوژی و نظامی است و شما دانشجویان باید این تکلیف را در طول خدمت مقدس خود، به خوبی انجام دهید.

سرتیپ الهامی خطاب به دانشجویان، گفت: شما جوانان، فرماندهان آینده ارتش هستید و باید آماده مسئولیت‌های سنگین خود در ارتش جمهوری اسلامی ایران باشید.

وی افزود: در نیروی پدافند هوایی ارتش نیز همانند سایر نیروهای ارتش، امروز به همت متخصصان داخلی در زمره معدود کشورهای نخست جهان قرار داریم که با ارتقای سامانه برد بلند باور ۳۷۳، به توان انهدام اهداف در برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر دست یافته‌ایم.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پایان با بیان اینکه امروز ارتش نماد استقلال و از خودگذشتگی است و این مدال بر سینه ارتشیان، چون ستاره می‌درخشد، خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه مردمی، همواره در کمک به مردم در تمامی صحنه‌ها حضور داشته است و امروز نیز با نگاه به آینده، تهدیدات را به‌خوبی شناخته و رصد می‌کند و برای انجام مأموریت‌های محوله خود، به طور کامل آماده است.