تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3601245
شناسه : 3601245
تاریخ :
رئیس سازمان صمت استان سمنان: سه هزار پروانه صنفی در استان سمنان صادر شد اقتصاد ایران: سمنان- رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان سمنان از صدور سه هزار و ۵۵ پروانه فعالیت صنفی و تجاری در استان طی یک سال اخیر و از بازه زمانی شهریورماه سال قبل تا شهریورماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،یادگار احمدی  ضمن بیان اینکه در یک سال اخیر در استان سمنان سه هزار و ۵۵ پروانه صنفی در بخش‌های مختلف صادر شده است، تاکید کرد: از شهریورماه سال قبل تا شهریورماه امسال یک هزار و ۳۵ مورد پروانه فعالیت خدماتی در استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۶۵۰ پروانه نیز در همین بازه زمانی در بخش توزیع صادر شده است، ابراز کرد: سهم تولید نیز از صدور پروانه فعالیت در بازه زمانی یک سال اخیر ۳۷۰ مورد بوده که مجموعاً بالغ بر سه هزار پروانه را شامل می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان سمنان با بیان اینکه در بازه زمانی شهریورماه سال قبل تا شهریورماه امسال همچنین ۸۳ کارت بازرگانی نیز برای تجار استان صادر شده است، بیان کرد: برای تسهیل در امر بازرگانی، ۱۱۴ کارت نیز در همین بازه زمانی تمدید شده است.

احمدی همچنین از ابلاغ مصوبات کشوری تبصره ۱۸ قانون بودجه شامل تسهیلات اشتغال و تولید خبر داد و ابراز کرد: با هماهنگی بانک‌های عامل در استان سمنان مقرر شد از این هفته به مرور طرح‌های صنعتی برای تسهیلات در گردش و ثابت معرفی کنیم تا از این وام‌ها بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه این تسهیلات می‌تواند کمک خوبی به مقوله تولید استان سمنان باشد، تاکید داشت: نقدینگی و سرمایه در گردش و ثابت یکی از مشکلات مهم صنایع استان است که دولت با اعطای این تسهیلات تلاش دارد تا مشکلات را کاهش دهد.

رئیس صنعت معدن و تجارت استان سمنان گفت: در بازه زمانی یک سال اخیر دو هزار و ۸۲۴ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ به واحدهای مشکل دار تولیدی در سراسر استان سمنان پرداخت شده است.

احمدی همچنین از بررسی مشکلات ۱۲ واحد تولیدی در کارگروه رفع موانع استان خبر داد و گفت: برخی از این واحدهای صنعتی مشکلات نقدینگی و وام بانکی داشتند و برخی دیگر نیز با مشکلات گمرکی و دیگر موارد روبرو بودند که در کارگروه رفع موانع با حضور مدیران ذی‌ربط مورد بررسی قرار گرفت و مصوبات خوبی نیز برای رفع مشکلات واحدها تصویب شد.