تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : ورزش
لینک : econews.ir/5x3594992
شناسه : 3594992
تاریخ :
تیم ملی والیبال بانوان ایران مغلوب ژاپن شد اقتصاد ایران: تیم ملی والیبال زنان ایران در دیدار افتتاحیه بیست‌ودومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا مغلوب تیم قدرتمند ژاپن شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا از امروز (چهارشنبه هشتم شهریور) با حضور ۱۴ تیم آغاز شد و به مدت هفت روز به میزبانی شهر ناخون راتچاسیما تایلند پیگیری می‌شود.

تیم ملی والیبال زنان ایران در نخستین روز از مسابقات قهرمانی آسیا مقابل ژاپن قرار گرفت و سه بر صفر با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۲ مغلوب این تیم شد.

ترکیب تیم ایران در ابتدای این مسابقه مونا دریس، مونا آشفته، فاطمه خلیلی، درسا فلاح، سودابه باقرپور، فاطمه منظوری و حدیثه مشتاقی (لیبرو) بودند.

یولیا از هاکولووا از قزاقستان به‌عنوان داور اول و جوسیلی از فیلیپین به‌عنوان داور دوم قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

ملی‌پوشان کشورمان در ست نخست ۲۵ بر ۱۸ مقابل تیم ژاپن مغلوب شدند. ژاپنی‌ها در این دیدار از حملات سرعتی استفاده کردند و با وجود دریافت خوب بازیکنان ایران امتیازها را به دست آورند.

رالی‌های طولانی میان بازیکنان ۲ تیم در ست نخست این دیدار حکایت از آمادگی بالای شاگردان رشیدی داشت و آن‌ها در این ست مقابل بهترین‌های والیبال جهان بازی خوبی را به نمایش گذاشتند.

ست دوم این دیدار هم ۲۵ بر ۱۶ به نفع تیم ژاپن رقم خورد. در این ست ریحانه کریمی به جای مونا دریس در ترکیب قرار گرفت. تجربه ژاپنی‌ها در زدن سرویس باعث امتیازآوری آن‌ها در این ست شد.

ست سوم دیدار تیم‌های ایران و ژاپن نیز با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به نفع ژاپن به پایان رسید. در این ست شاگردان رشیدی شروعی توفانی داشتند و سه امتیاز دقایق ابتدایی را به نفع خود رقم زدند، در این دست سودابه باقرپور به‌عنوان کاپیتان باتجربه تیم توانست با آبشارهای قدرتمند امتیازات خوبی را برای ایران به دست آورد.

در ادامه عنایت به جای فاطمه منظوری در ترکیب قرار گرفت، امتیازات در این دست پایاپای پیش رفت و سرمه‌ای پوشان ایران از کوچک‌ترین اشتباه و خطای فردی تیم حریف برای امتیازآوری استفاده کردند.

رشیدی در دقایقی از این ست از نگین شیرتری به جای درسا در ترکیب استفاده کرد وی که جزو پاسورهای باتجربه محسوب می‌شود، با پاس‌های به موقع دیگر هم تیمی‌هایش را در اجرای برنامه‌های تاکتیکی به خوبی تغدیه کرد.

تیم ملی والیبال زنان ایران ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه فردا (پنج‌شنبه نهم شهریور) در دومین دیدار مرحله مقدماتی خود به مصاف هند می‌رود.