تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3594186
شناسه : 3594186
تاریخ :
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: اعتبار صندوق بیماران صعب العلاج7 هزار میلیارد تومان اقتصاد ایران: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: طبق قانون بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری در بخش دولتی با تعرفه دولتی تحت پوشش دارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،محمد مهدی ناصحی امروز ظهر در نشست با مدیرکل بیمه سلامت لرستان و هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت است، اظهار کرد: این تعداد در قالب صندوق روستایی، عشایر، کارکنان دولت، صندوق همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و خدمات مختلف را در بخش خصوصی و دولتی دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: طبق قانون بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری در بخش دولتی با تعرفه دولتی، و در بخش غیردولتی با تعرفه عمومی غیردولتی تحت پوشش دارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ممکن است تعرفه‌ها در بخش خصوصی قیمت تمام شده با این تعرفه که قانون برای پرداخت تعیین کرده یک فاصله‌ای باشد که پرداخت از جیب مردم باشد.

ناصحی تاکید کرد: زوج‌های نابارور اگر در حوزه دانشگاه و دولتی خدمات بگیرند، پرداخت از جیب کمتر است.

وی در خصوص صندوق بیماران صعب العلاج هم توضیح داد: اعتبار صندوق بیماران صعب العلاج در سال ۱۴۰۲، هفت هزار میلیارد تومان است، که هر ماه به استان‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: لرستان دومین استان از نظر جذب منابع صندوق بیماران صعب العلاج است.

به گفته ناصحی صندوق بیماران صعب العلاج پوشش خوبی هم در حوزه اقدامات تشخیصی، دارویی و درمانی دارد.

وی با اشاره به اینکه مطالبات دانشگاه‌ها و موسسات دولتی تا خردادماه پرداخت شده است، گفت: مطالبات موسسات خصوصی و دولتی نیز تا پایان تیرماه پرداخت شده‌ است.