تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3593348
شناسه : 3593348
تاریخ :
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: تحویل ۵۰۰هزار قطعه زمین روستایی درطرح مسکن ‌ اقتصاد ایران: مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح پروژه 500واحدی نهضت ملی مسکن در قم گفت: یک‌میلیون و ۵۲۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور در حال ساخت است و تامین زمین‌های جدید نیز در حال انجام می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مهرداد بذرپاش وزیر راه وشهرسازی کشورمان ظهر امروز در مراسم افتتاح ۵۰۰ واحد‌طرح نهضت ملی مسکن از پروژه‌های زیتون در استان قم، اظهار کرد: یک‌میلیون و ۵۲۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور در حال ساخت است و تامین زمین‌های جدید نیز در حال انجام می‌باشد.

وی افزود: افتتاح ۱۰۱ هزار مسکن در کشور بعد از هشت سال رکورد حوزه مسکن، یک اقدام قابل توجه است که به همت دولت سیزدهم رقم خورده است.

 وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: زمینه و ظرفیت لازم برای احداث سالانه یک میلیون در کشور وجود دارد و ساخت مسکن و فعال بودن این بخش یکی از پیش‌شرط‌های مهم در پویایی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور است.

 وی گفت: دولت سیزدهم از ۲۴۰ هزار مسکن مهر باقی مانده از دولت دهم بیش از ۹۰ هزار واحد را امسال تحویل متقاضیان داده است.

وزیر راه و  شهرسازی در پایان از اختصاص ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی برای ساخت مسکن در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح علاوه بر حل مشکلات طرح‌های هادی‌ بخش مهمی از نیاز کشور را حل خواهد کرد.

وی افزود: سهم استان قم از الحاق زمین‌های روستایی در نزدیکی شهرها، ۱۵ هزار قطعه واحد مسکونی است.