تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3591525
شناسه : 3591525
تاریخ :
اهدا لوح و تندیس دستگاه برگزیده به امیرعبداللهیان اقتصاد ایران: وزارت خارجه از میان ۲۵ دستگاه ارزیابی شده در سطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل زیر نظر رئیس جمهور لوح و تندیس دستگاه برگزیده را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، جایزه دستگاه برگزیده در سطح ملی از میان ۲۵ دستگاه ارزیابی شده در سطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل زیر نظر رئیس جمهور، ضمن تقدیر از تلاش‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت نیرو، به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه اهدا شد.

گفتنی است، هجدهمین همایش شهید رجایی صبح امروز با حضور حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد.

رئیس جمهور در این همایش با تاکید بر الزام انکار ناپذیر تحول در نظام اداری کشور در گام دوم انقلاب اسلامی گفت‌: نظام اداری کارآمد، چابک و امیدآفرین برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی بسیار نقش‌آفرین است.

رئیسی متناسب سازی نظام اداری کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی را وظیفه همه مسئولان و مدیران و کارمندان دانست و تصریح کرد: چنین تحولی ممکن است در ابتدا با موانعی مواجه شود چرا که برخی تحول‌ناپذیرند و به وضع موجود اداره‌ها و سازمان‌ها اکتفا می‌کنند.

رئیس جمهور بروکراسی اداری را یکی از مشکلات نظام اداری کشور و موجب پیچیدگی، درهم‌تنیدگی و کندی کارها دانست و افزود: ما بر کار کارشناسی در نظم اداری کشور تاکید داریم اما باید مراقبت کنیم که هم کار کارشناسی و عالمانه و به دور از اعمال نظرات فردی و شخصی صورت گیرد و هم موجب کندی کار نشود.